Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudta megoldani az...

Miért nem tudta megoldani az emberiség a túlnépesedés problémáját?

Figyelt kérdés

Mindjárt 8 milliárdan leszünk, szűkösek a készletek, nagy a szennyezés, stb. Atomenergia van, meg a Marson járó roverek, Afrikában meg nincs ivóvíz, nekem ez elég ellentmondásos.

Nem népirtásra, háborúra gondoltam, hanem valami okos tudományos megoldásra.

Vagy az a módszer, hogy nincs módszer? Megvárjuk, míg a szegényebb emberek simán szomjan halnak, vagy agyonverik egymást egy falat kenyérért? Foglalkozik ezzel a problémával jelenleg a tudomány?



2021. jan. 7. 05:20
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Persze. Szerinted a vírus honnan jött?
2021. jan. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek számával nincs baj. Az emberek viselkedésével (pl. túlfogyasztás, felhalmozás, melléktermékek és pazarlás) van.


Jelenlegi formában a kérdésed tudománytalan. Tedd át a Politika kategóriába, vagy kérdezz megválaszolhatóan.

2021. jan. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem a létszámmal van a baj, hanem a fogyasztás mértékével.
2021. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
A szokásainkat kell megváltoztatni mikro és makro szinten.
2021. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként meg tudta. A népesség számának változása nem egyik-napról a másikra történik meg. A jelenlegi trenddel 2100-ban ugyanannyi gyermek fog élni a világban, mint most. A népesség száma kb 9 milliárdon tetőzik és onnantól csökkenni fog. Jelenleg az ázsiai bumm lecsengőben, India is elért eredményeket a gyerekszám csökkentésében. Egyedül Afrikában dinamikus jelenleg a növekedés.


Ha megnézed, hogy miért történt a robbanás, akkor az nem annyira rossz trend. A népesség hirtelen növekedése a gyerekhalandóság csökkenése és az orvosi ellátások javulása miatt történt anno. A népességrobbanást pedig a fogamzásgátlás elterjedése és elfogadása fékezi meg. Ehhez kell sok idő.

2021. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Meg kell teremteni a lehetőségét (szinte mindenhol) a megfelelő oktatásnak. Az embereknek érteni! kell, hogy mit művelnek a bolygóval. És akkor elkezdhetjük együtt! megoldani a túlnépesedésből adódó problémákat. Amig az emberek többége nem figyel oda arra, hogy mit vásáról, mekkora ökológiai lábnyomot hagy maga után, addig csak bambán tudjuk nézni, ahogy a sok aluliskolázott (akár okos, tehetséges) ember szétbarmol mindent tudatlansága révén. Még csak intelligensnek sem kell lenni mindenkinek. Alapvető dolgokat kéne megértetni az emberekkel az oktatás révén. Hogy mi a termeszét részei vagyunk és úgy kell élnünk, hogy ez az egész folyamat fenntarthatóan tudjon működni. Nem bemagoltatni hanem elmagyarázni, megértetni magát a tudományt és annak eredményeit, ismereteit a túlnépesedéssel kapcsolatban.


A megfelelő oktatás hiánya félkegyelmű embereket eredményez, akik butaságokat tesznek és szépen lassan ez a sok hiba felgyülemlik. A megfelelő tudással rendelkező emberek nem biztos, hogy orvosolni tudják örökké a sok tanulatlan ember kelekótya viselkedéséből fakadó problémát. És akkor az egész fejlődésünk vissza fog fordulni. A tudásunk által lehetővé vált vívmányok el fognak tűnni. Nem lesznek közművek és modern orvoslás. Az emberiség jövőbe vetett álmai szerte foszlanak. Rábízzuk magunkat természet erőire és csak sodródunk, amig aztán egy melankolikus napon ki nem pusztulunk végleg. A technológiánk megvédhet minket és élhetünk még nagyon sokáig. De ehhez tudás kell, amihez meg oktatás...

2021. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én mindenkinek zöldet adtam!
2021. jan. 7. 12:19
 8/9 anonim válasza:
0%
Szerencsére itt a corona vírus bár sajnos ahelyett hogy elengednék gyenge elhullik erős megmarad. védekeznek sajnos ez ellen
2021. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az #5 válaszoló nem ír hülyeséget. A termékenységi ráta az utóbbi időben szinte a világ minden táján csökkent. Indiában 60 év alatt 5.90-ről 2.44-re, Kínában 1.60-ra stb. A legfrissebb adatok szerint pedig Bangladesben, a világ legsűrűbben lakott országában már nem éri el a reprodukciós szintet sem:

[link]

[link]

2021. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!