Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó természettudósok, ti...

Jó természettudósok, ti "látjátok" magatok előtt a képletekben, számokban, kifejezésekben stb... foglalt jelenségeket vagy egyszerűen csak megtanuljátok, hogy mi mit jelent, aztán úgy értelmezitek a folyamatokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi affinitásom nincs az absztrakt megfogalmazások elképzeléséhez, hogy most mi mivel mit művel és ez nagy nehézségeket okoz. Még ha modellezve van az is bonyolult, mert egy kis mikroszkopikus ábra vagy annak stilizált formáival se vagyok beljebb, egyszerűen túl "távolinak" tűnnek.

2021. jan. 17. 17:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Például az ATP (biosz) így működik meg ezt csinálja... hát, teljesen homály a történet, nem nagyon tudom megfogni a dolgot. Valaki képes átlátni?
2021. jan. 17. 17:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már átlátom a kémia tudományát és felismerem a képletek mögött rejlő jelenségeket. De ez nem mindig volt így.

Kemény, több mint 25 év munka van ebben és még mindig tanulok újat, akár itt a GYK-n más válaszolóktól. Alapvetően akkor kerültek helyére a dolgok amikor egyetemi államvizsgára készültem szinte az összes kémia tárgyból: szervetlen, szerves, analitikai, fizikai, koordinációs, radio, ... Tehát ne csüggedj, van még bőven időd és azt ne várd hogy középiskolában magadévá tudod tenni bármelyik természettudományt.

Megjegyzés: tanulj meg valamilyen hangszeren játszani. A zene és a tudomány közelebb állnak egymáshoz, mint azt sokan gondolnák: mindkettő a kombinációs készséget is fejleszti.

2021. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Azért nem érted, mert nincsenek meg az alapok. A ttik-nak ez a lényege. Pl. biokémia 1 és sejtbiológia 1-ből megtanultunk az alapokat, bikém 2-ben pedig már értettük az ATP szerepét
2021. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg kézzelfogható példákon keresztül. (mondjuk ez leginkább a tanárod feladata lenne...)

ha meg képletekkel van gondod, szép nyugisan állj neki értelmezni, melyik mennyiség mit jelent benne, mi történik az eredménnyel, ha az egyik mennyiséget megnöveled, keress rá példát, mikor fordul ilyen elő, stb.

2021. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

A bevitt tudás nem áll össze azonnal az ember fejében.

Az agynak idő és sok párhuzamos ismeret kell, hogy az információk "rendszerré" álljanak össze.

Mint amikor egy új környékre költözöl és lassan felépül a fejedben a hely térképe. Mindig lesznek hiányok, fehér foltok, de összességében egyre jobban átlátod.

2021. jan. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!