Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamossági szakemberek! Ezt...

Villamossági szakemberek! Ezt kilehetne-e számolni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van kettő sorba kapcsolt váltakozú áramú generátorunk. Mind a kettőn ismerjük a frekvenciát, viszont több adatot nem tudunk. Mondjuk az egyik 5Hz-es a másik 25Hz. És szeretném kiszámolni a fázis szögüket (Remélem érthetően írtam) Szerintem kilehet. De valaki letudná-e vezetni? Előre is köszönöm!

2021. jan. 19. 11:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
40%

Károly farkasok: Miért is ne lehetne sorba kötni két generátort? Pl. ott van a lapos elem, 3 db. 1,5V cellával sorba kötve, ugyanígy az összes akkumulátor stb. Ott kivállóan működik. És ekkora különbség nincs az egyenáram és a váltóáram között (ld. ideális generátoros hellyetesítő kapcsolások).


Az is feltehető, hogy ez egy iskolai feladat, és (még nagyjából értem is mire gondolt a tanár, csak egy pár apróság kimaradt a példából). Pont az ilyen példák világítják meg a generátorok soros kapcsolásánák problematikáját illetve hasznosságát.


Méréstechnikában gyakran futunk bele ebbe a problémába, hogy "modell szintjén" van két sorba kapcsolt generátorunk és ebből kell kimazsolázni az igazságot. Ld. pl. EKG felvétel esete. De ugyanez a probléma szinte az összes villamos zavarjellel is. Ott is ha kifejtem a modellt akkor végső soron a hasznos jel generátorával sorba kapcsolódik a zavarjel generátora. A generátorok soros kapcsolása azt eredményezi, hogy a két feszültség pillanatérték (előjelhelyesen) összeadódik. Egyenfesz. esetén ez egy egyszerűbb számítás, valtakozó fesz. esetén már kicsit kapaszkodni kell a matekba.

Nem tudom, hogy Te milyen mérnök vagy, de remélem nem villamos...

2021. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
29%
Te #11, az utolsó mondatod inkább rád érvényes... Az előző mondataid miatt.
2021. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Hát csak ilyen féle feladatokat oldottam kellett megoldani (szóval: különféle generátor kapcsolásai). Csak ezen gondolkodtam. Lehet hogy hülyeséget írok, deee

(sőt 100%) ugye tegyük fel hogy van egy szabályos szinuszosan váltakozó generátor. Ugye nulla fokból indul, és 180foknál végződik a periódus. Tökmindegy hogy mekkora a feszültsége, a pontok sztem ugyan annál a foknál lesznek. És én azt kérdezem, hogy ha két különboző frekvenciájú egyszerre indítunk el akkor a végpontjai között mekkora a fáziskülönbség.

Szval ha egy 50Hz-es generátor 180foknál lesz vége a periódusnak, akkor a 25fokosnak meg 90foknál???? (Szabályosan SZINUSZOS! AZ ORIGÓBÓL INDUL)

2021. jan. 21. 20:36
 14/34 A kérdező kommentje:
Szóval akkor különbség 90fok?
2021. jan. 21. 20:37
 15/34 A kérdező kommentje:
*fázis
2021. jan. 21. 20:37
 16/34 Károly farkasok ***** válasza:
35%

Próbáljátok ki és meglatjatok mi lesz!

Mindenképp keszitsetek videót rolla!

2021. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Károly farkasok ***** válasza:

Ott írja az elején...

Váltakozó áramu

Gondolom hogy valtoaramra céloz...

Generátor

A generátor az generátor... Az elem az elem... És nem dinamó! A dinamó pedig nem generátor.

Az a probléma ráadásul az ilyen és ehhez hasonló "feladatokkal" hogy ha mindamellett hogy nincs megadva egy csomó teknikai adat lehetetlenség megbecsülni dolgokat... Saccolni lehet... De mirefel saccolunk... Nem beszélve arról hogy adjatok már nekem egy példát a hétköznapi életben ahol ennek az egész szamitasnak lehet egy életszerű aplikacioja... Mert én még nem találkoztam olyannal... És ha nem más akkor elméleti síkon érdekelne hogy bővítésén az ismereteimet.

De mindenképp csináljátok videót! Akarom látni! És egeszbiztos hogy mások is.

2021. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Károly farkasok ***** válasza:

17.

Azért jó ha van a kollégák között egy olyan mint pl mucsi Zoltan mert azok jobban el tudjak "magyarázni" hogy mi meg hogy.

Remélem nem Rolland a keresztneved es korszakalt se akarsz ...

2021. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Károly farkasok ***** válasza:

Amúgy szoktak bizonyos tanárok olyan feladatokat feladni amit lehetetlenseg kiszámolni vagy megoldani, ezzel lerontva annak a diáknak váz átlagát aki nekik nem szimpatikus. Direkt kihagyják részleteket hogy a végén ne legyen helyes válasz. Én matekból jártam így folyamatosan... Történelemből meg buktam is mert feltettem egy egyszerű kérdést az épp leadott leckevel kapcsolatosan...

Az iskola pont olyan mint az élet... Mindig lesznek akikkel kiveteleznek, viszont mikor majd a való életben felmerül egy probléma ott már nem lesz kecmec! És jobb lenne ha megszoknatok ezt minél hamarabb...

2021. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ezt nem a tanár adta fel. Ezen csak én morfondírozok.
2021. jan. 21. 21:55
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!