Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamossági szakemberek! Ezt...

Villamossági szakemberek! Ezt kilehetne-e számolni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van kettő sorba kapcsolt váltakozú áramú generátorunk. Mind a kettőn ismerjük a frekvenciát, viszont több adatot nem tudunk. Mondjuk az egyik 5Hz-es a másik 25Hz. És szeretném kiszámolni a fázis szögüket (Remélem érthetően írtam) Szerintem kilehet. De valaki letudná-e vezetni? Előre is köszönöm!

2021. jan. 19. 11:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Lol amúgy ha már ennyi szakember van itt akkor valaki értelmesen mondja már el, hogy mi rezgőkörnél a sávszélesség. Eskü nem értem. Ok hogy a wikipédián is rajta van, de hátha valaki elmagyarázza, az én nyelvemre.
2021. jan. 21. 21:59
 22/34 anonim ***** válasza:
63%

Károly Farkasok: Te vagy az a tipikus a villanyhoz más nem ért csak én hozzá állású "szakember". Minap vitatkoztam egy hasonló nagytudásuval, és kiderült, hogy egyszerű villanyszerelő szakmunkás.

Meséld el nekem kérlek, hogy mi tiltja két egyfázisú generátor (legyen akkor ahogy te szeretnéd forgó gép) soros kapcsolását? Mitől lenne bárkinek is bármi baja belőle? Háromfázisú generátort csak azért nem kérdezem, mert ott egy picit komplikáltabb ezt kivitelezni. És miben más két generátor soros kapcsolás mint két ceruza elem soros kapcsolása? Miben különbözik a kettő? Azon kívül, hogy nem vagy képes a hasonlóságokat felfogni mert te is az a fajta villamos (ál)szakember vagy, aki azt mondja: "az élet az én egyetemem, és minden mérnök hülye a szakmához" (ezt én konkrétan egy bírósági tárgyaláson hallottam, különösen nagy kárt okozó, több emberen elkövetett, súlyos, gondatlanság, volt még ott olyan minősítés is, pl. hivatáskörben stb.).

Tehát megfelelő körültekintéssel bármilyen (villamos)feszültség előállítására alkalmas cuccot sorba lehet kötni (ezeket nevezzük összefoglalóan generátornak, és mivel a példában 5Hz-es és25Hz-es volt nem valószínű, hogy forgógépre gondolt a barátunk, mert én még nem lettám 5Hz-re méretezett forgógépes generátort, lehet,hogy Te igen, de akkor kérek linket). Azt elismerem,hogy a párhuzamos kapcsolás már problémásabb, de az sem lehetetlen (ld. országos villamosenergia hálózat, néhány ezer generátor van párhuzamosan kapcsolva pl. Pakson is legalább 4 van párhuzamosan kapcsolva...). Szóval féktelen sületlenségeket egyenlőre te állítottál.


Hol van gyakorlati haszna? Pl. ha tovább látnál a szemellenződőn, és megértenéd az általad leszólt 11-es válaszadót. És láttál volna egy BC182-vel felépített FE alapkapcsolású erősítőnél bonyolultabb jószágot akkor nem írnál ilyen sületlenséget. Ahogy a kolléga is írta, méréstechnikában nem egyszer fordul elő ilyen. És pont a kérdésben szereplő frekik azok utalnak, hogy ez egy elméleti kérdés, és nem arról szól, hogy két Paksi generátort akar sorbakötni a kérdező...

2021. jan. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Károly farkasok ***** válasza:

Ezért mondom hogy csináljatok egy videót ahol a való életben meg tudjuk nézni... Egészen addig csak feltételezés és elmélet meg felrebeszeles. Az pedig... De a videón majd meglátjuk!

A mezei villanyszerelőkkel meg az a helyzet hogy bizonyos idő elteltével legalább annyi ismeret birtokába jut, nem beszélve a tapasztalatrol mint az aki a leírások alapján kitalál minden zöldséget.

Nekem ezelőtt 15eve volt egy főnököm aki oda tett az ő, amúgy elméletben tökéletesen működő elég komplex rendszer megcsinálni és a végén úgy össze vesztünk minden nap hogy a csajok(titkárnő, könyvelő) már azt nézték hogy egymásnak esünk....

A fickó leült szombat reggel, nekiállt minden lehetséges elméleti kombinációt át aplikani a való életbe... Hétfőn (szerintem meg ugyanabba a ruhában) azzal fogadott hogy eztán azt csinálok amit akarok ő nem szól bele....

A vége prémium lett...

Na meg az hogy megtanultam bit-szinten programozni mert úgy lehet lépésről lépésre követni mi történik....

De ha tényleg fogtok valamit is csinálni, nem csak rajzolgatni meg számolgatni akkor rájössztök ha akarjátok ha nem hogy miről beszélek.

De mindenképp csináljátok videókat!!!

2021. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Károly farkasok ***** válasza:

A Wikipédian sok a hibás és nem teljes információ... Csak hozzávetőlegesen kell figyelembe venni nem mint konkrét tény.

Amúgy az jellemző hogy a dolgok nincsenek rendesen korulirva, általában rendes használati utasítás sincs a dolgokhoz nem hogy teknikai leírás... A nyomtatott áramkörökön látszik a legjobban ez az egész, már úgy értem a "mentalitás"... Úgy vannak megcsinalva hogy nem lehet átlátni mi és miért van benne... Nehogy valaki képes legyen tényleg szervizelni. Ha végül mégis veszel annyi fáradságot és időt hogy lépésenként atnezd az egészet rájössz hogy egy csomó alkatrész csak azért van hogy biztos elromoljon az egész... És amit csak addig gondoltál(hogy szemét) megelevenedik a szemed előtt....

Én már néha úgy vagyok ezekkel hogy inkább csinálok olyan probalapon sajátot minthogy javitgassam a gyarit, mert az enyém tudom hogy megy és nem romlik el... Legfennebb ha szetvered....

Na ilyen ez az egész.

De a videót el ne felejtsétek!

2021. jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"Szval ha egy 50Hz-es generátor 180foknál lesz vége a periódusnak, akkor a 25fokosnak meg 90foknál???? (Szabályosan SZINUSZOS! AZ ORIGÓBÓL INDUL)"

Most már le kellene ülnöd elgondolkodni.

1. A periódusnak nincs 180 foknál vége. A duplájánál van vége.

2. Nem az origóból indul, hanem kényelmi szempontokból az egyik tengelyről.

3. az a "25fokos" az bornak erős, pálinkának gyenge.

4. "Szóval akkor különbség 90fok?" Hogy lenne már? Egy nyilat pörgetsz körbe lassan, és a hegyére ültetett másik nyilat meg gyorsabban. Már vagy hárman leírták, hogy nincs a kettő között jellemzőnek vehető egy számértékű fázisszög.

2021. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Szerintem arról akar, hogy mi lenne ha két váltakozó áramú generátort sorba kötnénk, és akkor mi lenne.

Ezt meglehet csinálni, sőt szerintem semmi baj nem lenne. Ki is lehetne számolni, az egyéb adatokat ha tudunk pár infót a generátorról... de mivel nincsen ideális generátor, szval lesz egy-két % külömbség.

2021. jan. 22. 11:59
 27/34 anonim ***** válasza:
Sorba kapcsolásnál nincs probléma. A nehézség a párhuzamos kapcsolásnál van, de az sem reménytelen. Csak pár dologra kell figyelni. Az országban több száz generátor van párhuzamosan kapcsolva, és még egyik se robbant fel, és láthatóan működik.
2021. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
#30, azért azt megnézném, hogy te csak pár dologra figyelve párhuzamosan kötsz különböző frekvenciájú generátorokat.
2021. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Károly farkasok ***** válasza:

Én még nem próbáltam... De kíváncsi vagyok...

A probléma a különböző frekvenciával van... Elég egy kicsi eltérés és szerintem durrr...

Én biztos ki nem próbálom... De azt megnézném ahogy más igen.

2021. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Én eskü nem értem mi az a fázis
2021. jan. 22. 15:30
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!