Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen dolgok azok, amelyeket...

Milyen dolgok azok, amelyeket még nem magyarázott meg a tudomány, de az átlagembert is érdekli?

Figyelt kérdés
pl. miért világít a nap, evolúció, gravitáció, geoid föld

2021. jan. 24. 22:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
59%

Az állatgyógyászatban a placebo úgy működik, hogy az állat a gazdára reagál.

A placebo meg a gazdára hat ebben az esetben.

2021. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Wadmalac ***** válasza:
63%

Hol használnak hitelesen hatásosan homeopátiát állatgyógyászatban akupunktúrát vagy homeopátiát?


Hitelesen. Az nem érdekel, amikor a gazdi úgy látja, a jószága "jobban van" tőle.

2021. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mojjo ***** válasza:
87%

@4:

1, Az ősrobbanásnak egyáltalán nem része a "semmiből valami" kérdése, ugyanis egyáltalán nem állítja, hogy a semmiből lett volna valami


2, Ez végső soron nem rossz, de az első kérdés az, hogy létezik-e egyáltalán olyasmi, hogy multiverzum


3, A homeopátia nem működik, ez kettősvak kísérletekkel sokszor be lett bizonyítva. Az, hogy egy random filozófiai irányzat - itt most a materializmus - szerint mi lehet és mi nem, szerintem eléggé érdektelen a legtöbb embernek. Van egy olyan érzésem, hogy összekevered a materializmust a természettudományos világképpel, pedig pont semmi közük egymáshoz.


4, Erről fogalmam sincs, hogy működik-e, de mi köze a holográfiának a rezgésekhez, meg miért működne egy szúrkáláson/nyomkodáson alapuló módszer rezgésekkel/információval. Ez egy teljesen mechanikus, fizikia behatás. Abba, hogy ezós körökben a rezgés/információ a mágia szinonímája, és semmi köze a szavak valódi jelentéséhez, már bele sem érdemes menni


5, Az egy remek kérdés, hogy mi lehet a sötét anyag. Csak épp nem teszi ki az univerzum 95%-át, az univerzum kb 23%-át teszi ki. Amúgy nem tudom, mennyire érdekli az átlagembert, de tényleg izgalmas és érdekes kérdés, szóval a tárgyi tévedést leszámítva ez szerintem egy jó pont.


6, Az, hogy nem találtunk még idegen civilizációkat, nem jelenti, hogy nincsenek, akár nagy számban. Mindezzel együtt az idegen civilizációk kérdése jó kérdés és sok embert érdekel.


7, Ez is egy jó kérdés


8, Ez eléggé rettegős sci-fi, de biztos sok embert foglalkoztat. Nem tudom, milyen szintű válaszunk van rá jelenleg.


9, Erre már van pontos válaszunk, az utolsó kérdésed kivételével.


10, Na igen, ez is egy jó kérdés


Kár volt azért a pár ezós zöldségért, mert jó részben teljesen rendben volt a felsorolásod.

2021. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 TappancsMancs ***** válasza:
73%

Gyakorlatilag a tudományok minden területén van egy rakás megoldatlan dolog, ilyenek százszámra vannak. Érdemes itt átlapozni, hogy mennyi van, nyilván a többségünknek ismeretlen tudományos dolgok is, de a mennyiségük miatt tekerjük csak át. :)


Ebből válogathatsz kérdező kedvedre. :) Csak győzzed. :)


Ez csak a fizika:

[link]

[link]


Csak a matematikai:

[link]


Biológia:

[link]


Geológia:

[link]


Csillagászat:

[link]


De talán a legérdekesebbek mindenkinek az astronomy.com szerint:

"A csillagászat 50 legnagyobb rejtélye (csak szemezgettem belőle)


- Hány éves az univerzum?

- Mekkora az univerzum?

- Egyedül vagyunk?

- Hány bolygó van a Naprendszerben?

- Mi az univerzum sorsa?

- Hogyan történt az ősrobbanás?

- Mi a Sötét Energia?

- Mi hozza létre a gravitációs hullámokat?"

[link]


És még talán:

- Szupravezetés szobahőmérsékleten

- A kvantummechanika és az általános relativitáselmélet egyesítése

- Mi a sötét anyag?

2021. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szupravezetés szobahőmérsékleten... Áhh, ha az átlagember tudná, hogy ez mit jelent:D
2021. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 TappancsMancs ***** válasza:
És csak hogy érthető legyen - például a Mekkora az univerzum? az egy folyamatosan kutatott téma és pontosítgatják, de nem 100%, hanem eddig úgy tűnik, hogy... sok ilyen van még.
2021. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mojjo ***** válasza:
100%

@16:

"például a Mekkora az univerzum? az egy folyamatosan kutatott téma és pontosítgatják, de nem 100%, hanem eddig úgy tűnik, hogy.."


Erről pont pár napja beszéltünk - illetve reagáltam egy hozzászólásodra, de lehet nem láttad. Mindenesetre valójában abszolút semmiféle "úgy tűnik" pontosságú ismeretünk sincs az univerzum méretéről. Egyelőre azt sem tudni, hogy véges, vagy végtelen nagy-e - ami elég nagy bizonytalansági faktor :)

2021. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
@17 Oké, de ha volt ősrobbanás, és tágul az univerzum, akkor hogy lehetne végtelen? Ahhoz a tágulás ütemének kellett végtelennek lennie valamikor, de egy végtelen univerzumra nem is értelmezhető a tágul kifejezés.
2021. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mojjo ***** válasza:
100%

@18: Csak akkor kellett volna a tágulás ütemének végtelennek lennie, ha a teljes univerzum egy véges kicsi méretből kezdett tágulni. Mi azonban csak annyit tudunk és az ősrobbanás is csak annyit állít, hogy a világegyetem belátható része kezdett egy véges - és nagyon - kicsi méretből tágulni.

Egy végtelen világegyetemre meg hogyne lehetne értelmezni a tágulást? Pl x idő alatt minden térrész n-szeresére nő, ahol n valami pozitív érték. Ehhez nem kell végesnek lennie.

2021. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 TappancsMancs ***** válasza:

Egyébként a listák valójában sokkal hosszabbak. Itt egy aktuális példa. Milyen lenne a tökéletes vakcina? És közbeszúrva - nem vagyok vakcina ellenes. Szóval az olyan lenne, hogy nem csak adott százalékban használ, hanem mindenkinél használ. A jelenlegi vakcinák mindegyike adott, remélhetőleg jó nagy százalékban hatásos az embereknél, de nem kerek 100%-osak.


Vagy még hétköznapibb példa. Mi lenne a tökéletes gyógyszer egy a leghétköznapibb influenzára (nem covid)? Az ha bemegyünk a gyógyszertárba és azt mondjuk, Influenzás vagyok, mit tud adni? Itt ez a tabletta. Nem egy doboz! Egy db tabletta. Az ember beveszi és ott a víz, nyom egyet és beveszi. Már hazafelé félig jól is van, és reggelre semmi baja. És a tabletta mindenkinél 100%-ban használ és kerek 0% mellékhatással. És akkor ott van a betegségek tömkelege, ezer számra ...


Ez is megoldatlan a tudomány számára. És van még sok.

2021. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!