Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika feladat! Jó a megoldás?

Fizika feladat! Jó a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy kútba beledobunk 1 kavicsot ami 11 mp-en keresztül zuhan, majd landol az alján. Milyen mély a kút?

______________

s=?

t=11mp

a=g=9,81m^2

___________

s=a/2*t^2

=9,81/2*11^2 =9,81/2*121=593,505méter

ilyen mély a kút.

ha logikusan gondolkodunk, akkor simán nekicsapódhat a kút falának a kő, azt nem kell számításba venni?


még valami. a gravitációs gyorsulás csak a földre igaz ugye? ha mondjuk a holdon végeznénk el ezt az elméleti kísérletet, akkor más lenne a végeredmény, mert a holdnak nem 9,81m/s^2 a gravitációs gyorsulása ugye?


2010. aug. 15. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, jó a feladatmegoldás.


A holdon a nehézségi gyorsulás a Földi g nek közelítően egy hatoda.

Ennek megfelelően a kút hossza ott a földiének is hatoda, tehát 98,92 m.


Megjegyzések: Gondolom, középiskolás vagy.


1. A másodperc jele nem mp, hanem s (secundum).


2. Szabadon esik a kavics, ilyen esetekben a gyorsulást g vel jelöljük, nem a val.


3. A függőleges magasságokat h - val szokás jelölni.

2010. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, az előzőnek annyit, hogy a másodperc nem jel, hanem mértékegység, illetve, hogy a jelölés tetszőleges lehet, csupán megszokásból jelöljük ilyen betűkkel ezeket a mennyiségeket, de ez nem hiba.
2010. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

- és akkor még annyit, hogy ilyen matek feladatok esetében nem szoktunk egyéb mellékkörülményeket figyelembe venni , az már nem középiskolás feladat, hanem ballisztika.. :)

- és igen, a hold gravitációja hatoda a földének a hold gravitációs gyorsulását nem tudom.. :)


- jól csináltad :D

2010. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy a másodperc jel.

Az SI egyik alapmennyisége az idő, annak jele a t. (tempus szóból)

Az idő SI egysége pedig a secundum. A secundum jelölése, ha úgy tetszik rövidítése pedig az s. Legtöbben ezt tanítják, ezért említettem meg - figyelembe véve azt, hogy a tanár beleköthet - így megelőzve a diák (kérdező) esetlegesen ebből adódó hátrányát.

Egyébként én ennek ellenére nem s - et használok. (De ez már más téma.)

2010. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

nah, aki az elo faban is belekot. akkor miert nem mondod, h a masodperc (vagy secundum) az ido SI mertekegysege, amit t-vel jelolunk, es s-sel roviditunk?

ja, es a megoldas helyes:)

2010. aug. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sőt, ha már itt tartunk, akkor ilyen példáknál század pontossággal adjuk meg az eredményt.

Esetünkben ez 590,50 méter,

de egyébként elfogadják az 590,51 méter eredményt is.

(Nekem egyébként volt olyan tanárom, aki ha ezredre kerekített század helyett, nem fogadta el.)

2010. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
gondolom, egyetemen, es nem kozepiskolaban kotott bele a kerekitesbe
2010. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Középiskolában kötött bele, igaz a legszigorúbb tanár a megyében. Egyetemen meg van mikor 4 tizedesjegy pontossággal kérik. Holott semmi értelme....
2010. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) szóval azt mondjátok, h 2 tizedesjegyik mennyek, ha a feladat 4et kér akkor mehet a4 ?
2010. aug. 15. 20:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nem írja, akkor 2 tizedesjegig menj(század pontosság). Ha mást ír, akkor azt kell követni.

Például matematika érettségin tipikus eset, hogy egy tizedesjegyig kérik, ekkor azt kell betartani.

A század pontosságra kerekítéskor elkövetnek egy jellegzetes hibát.


1. Kiírja a számológép a következőt: 0,2019526


Mire kerekítsük? A tanuló 80 %-a egyszerűen 0,2. De ez nem század pontosságú kerekítés. A helyes eredmény: 0,20.


2. Vagy: 1,495


Erre a töbség azt írja: 1,5.

A helyes eredmény: 1,50.

2010. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!