Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed az ősrobbanáss...

Mi a véleményed az ősrobbanással kapcsolatban megfogalmazott kritikáról? A világegyetemet felépítő anyag hogyan jöhetett létre?

Figyelt kérdés

Akár személyes véleményekre is kíváncsi vagyok, vagy tudományos véleményekre.


Wikipédia - Ősrobbanás - Kritika:


„Az ősrobbanás állapota a ma ismert fizikai törvényeinkkel leírhatatlan, vagyis értelmezhetetlen. Esélyünk sincs arra, hogy ilyen távolból igazoljuk a kezdetekkor egy rendkívül sűrű anyagpont létezését és felrobbanását. Vagyis csupán feltételezésekről lehet szó. Nem találni közvetlen kapcsolatot a kozmikus háttérsugárzás és az ősrobbanás eseménye között sem.[16] Itt is csak feltételezések vannak. Ezek az elméletek pedig képtelenek megmagyarázni magának a kezdeti sűrű anyagpontnak a létrejöttét és energiájának forrását. Mindegyik elképzelés azzal az előfeltétellel él, hogy már az ősrobbanás előtt is létezett valami, ami felrobbant, kiterjedt, vagy fokozatosan fejlődött. Ugyanakkor semmilyen észszerű magyarázat nincs a világegyetemet felépítő anyag létrejöttére, és arra, hogy miként került egyáltalán ide. Mivel a semmiből nem hozható létre valami, így a világegyetem sem születhetett meg a semmiből. A tudósoknak arra sincs elfogadható válaszuk, hogy a millió természeti hatás és erő miként teremtett az élet kialakulásához szükséges megfelelő feltételeket. Utolsósorban, a világegyetem tömegének csupán 4,6%-át alkotja a megfigyelhető anyag, mit kezdjünk a több mint 95%-kal, amit sötét anyag és sötét energia alkot; tudomást se vegyünk róla?”



2021. febr. 9. 14:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2021. febr. 9. 21:55
 12/14 A kérdező kommentje:

""Mivel a semmiből nem hozható létre valami"


Feltételezés!



"így a világegyetem sem születhetett meg a semmiből"


Feltételezés!"


Ezek alapján a világegyetem lehet hogy a semmiből jött létre?

2021. febr. 9. 22:41
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen feltételezés is, hogy igen.

Mivel a világunkban folyamatosan keletkezik, ún. "virtuális anyag", ami aztán gyorsan el is tűnik.

De egyrészt ez a TÉRBEN keletkezik, nem a semmiben - másrészt ilyenkor csak 1 db. részecskepáros keletkezik, nem egy egész világ.

De maga a folyamat azt mutatja, hogy ez nem lehetetlen dolog.


Sokkal valószínűbb viszont, hogy a világunk valamiből keletkezett.

Csak nem tudjuk, mi ez.

2021. febr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a szokásos. Adott pillanatban az emberiség tudása adott és VÉGES. Azonban a természet létezik azon túl is. Mégpedig rengeteg tulajdonsággal. Ami itt történik, az nem egyéb, mint a véges tudású ember hipotézisei arra, amit később fog megismerni (vagy nem fog). Egyes tulajdonságokra vonatkozó hipotézisekről bebizonyosodik, hogy egész jó közelítések voltak (és ezáltal elméletté avanzsálnak), másokról meg kiderül, nem úgy volt valójában.

És most arról folyik a vita, egyes hipotézisek helytállók-e. Több kevesebb dolgot tudunk róluk, de annyit nem, hogy állítsuk. Viszont az ember sikerélményre vágyik, és tudja, a többi ember (is) feledékeny. Ezért mond valami nagyot (jó közelítéssel), amire figyelnek. Ha bejön, lámazseniális elme. Ha nem jön be, az lesz annyira bonyolult, hogy még ha emlékeznek is rá, meg lehet magyarázni, nem úgy mondtam (értettem). De az is érthető, hogy a kíváncsi ember olyant szeretne tudni, amire nincs válasz (és "Judit be megy a hetedik ajtón", pedig szóltak).


Tehát az ősrobbanásról lehet hipotéziseket gyártani, azokat lehet kritizálni, lehet véleményt alkotni ezret, egyet nem lehet: tudni. És e nemtudásból egyese részek majd tudássá lesznek, de azt se tudjuk, melyek. Csak sejtjük - talán - a jobbak.

2021. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!