Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon az első ember, aki a...

Vajon az első ember, aki a Marsra fog lépni, fog korábban járni a Holdon is?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 12:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltétlenül. Az űrutazás nem olyan, mint a 7 es busz, hogy megállók vannak, és mindenhol megállnak kicsit.

Azt is tudjuk, hogy a Holdon nincs semmi, max a technológiák tesztelése miatt mennek oda. Az űrhajósok nyilván komoly kiképzést kapnak, de ennek nem része, hogy a Holdra is el kell menniük.

2021. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

1

A Holdon tervezett bázis, meg a Gateway szerves része a Mars utazásnak. Egyrészről a NASA ott tesztelné a körülményeket, másrészről egy újratankoló állomásként működhetne. De persze ez csak a NASA terve, mások valószínűleg másképp oldanák meg.

2021. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy onnan indul majd, tehát hosszabb időt is lesz ott.
2021. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Wadmalac ***** válasza:
96%

Ha nem is a teljes legénység, de tutira lesznek a csapatban "öreg rókák", a tapasztalat érdekében.

Az Apollo missziók pilótáinak egy része is előtte Mercury vagy Gemini pilóta volt.


A Hold hasonlóan gyakorlópálya lehet a marsi telephez.

2021. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kialakul valamilyen reális versengés az országok között, tehát legalább két ország (vagy cég) hasonló ütemben halad, akkor kíváncsi leszek, hogy átugorják-e a holdbázis tervét. Nem csodálkoznék, ha presztizskérdés okán első körben egy direkt missziót terveznének, és később jönne a holdbázis projekt. (Gondolok itt pl. a kínaiakra, mint versenytársra.)
2021. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Wadmalac ***** válasza:
94%

#5: van egy jelentős különbség a holdi és marsi állomás-építés közt.

A távolság.


A Holdon lehet építkezni ott lakás nélkül, mondhatni ingázóként.


A Marson nem.


Szóval igazán a Marson volna nagyobb igény normális életfeltételeket biztosító lakótérre, méghozzá gyakorlatilag első pillanattól.


És a marsi úthoz ezt meg kéne tudni valósítani ember nélkül, automatizált, saját magát összerakó módon.

Na ezt lehetne a Holdon facán tesztelni, emberéletek jelentős kockáztatása nélkül.

Ezen felül a holdi bázisnak tényleg nem igazán van nagy fontossága, legalábbis amíg nem kezdünk mondjuk erőteljes bányászatba és feldolgozóiparba.

2021. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#6 Igaz, én inkább a versenyre és az időfaktorra akartam utalni. Előbb-utóbb praktikusabb lesz egy holdbázist érintve a Marsra menni, hosszabb távú munkálatok is jól tesztelhetők a Holdon, de vajon vállalja-e valamelyik fél a direkt egyszeri oda-vissza út kockázatát, hogy ő lehessen az első. Nem tudom, de a lehetőségét sem zárnám ki. :)
2021. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Wadmalac ***** válasza:

#7 és jogosan nem zárod ki, pedig az eléggé hazardírozás.


Én bízom a józan észben, remélem, hogy az fogy győzni a versenyszellemmel szemben.

Igazándiból csak Kínából nézem ki az esélyesek közül, hogy képesek egyetlen zászló-leszúrásért belecsapni.


A SpaceX ebből a szempontból elég szép előnyt élvezne, ha összejön a Spaceship programjuk, mert azok a böszmedék hajók komplett élhető lakóterek is lesznek, csak energia- és üzemanyag-termelés kell kívülről.


De egy ilyen Orion kategóriájú kabinban odavágni az embereket egy utazással több éves projektre elég agyatlan dolog lenne.

2021. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én már az egyszeri kamikaze jellegű csak oda úttól is a falat kapartam, hogy ez hogy jutott valakinek az eszébe. :)
2021. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Wadmalac ***** válasza:

#9: És láttad, hányan jelentkeztek rá?


Igény éppenséggel van. :)

2021. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!