Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor fog kikristályosodni,...

Mikor fog kikristályosodni, hogy a vakcinázási kampánynak van-e értelme?

Figyelt kérdés
Mikor fog látszani a statisztikákban, hogy a vakcinázásoknak milyen eredményeik vannak, illetőleg érdemes volt-e alkalmazni őket vagy semmilyen hatással nem voltak a járványra?
2021. febr. 18. 13:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Most. Már most tudjuk.

A statisztikákban még nem látszik, majd jelentős átoltottság után fog. Izraelben viszont már látszódik.

2021. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

1


Izraelben vannak korlátozások is?


Szerintem a kihívás az korlátozások és oltások hatásainak elkülönítése lesz!

2021. febr. 18. 14:11
 3/32 A kérdező kommentje:
Magyarországon éppen most jön a harmadik hullám...
2021. febr. 18. 14:43
 4/32 anonim ***** válasza:
Majd ha úgy 30-40% be lesz oltva.
2021. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 sadam87 ***** válasza:
88%

Igazán jól akkor fog látszani a hatása, ha anélkül lehet lazítani, hogy újabb hullám alakulna ki. Ez még nem most lesz. Először is el kell érni a nyájimmunitást (kb. 60-75%). Ezután még eltarthat egy darabig, amíg terjed a vírus, ha magas a fertőzöttek száma, de egy idő után szépen lecseng a hullám.

Mindenesetre Izraelben elvileg kimutatták, hogy jelentősen csökkent a beoltottak körében a vírus terjedése.

2021. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

5


Izraelben tudtommal már megvan a 60%.


Tehát nem valamelyest csökkenie kellene hanem megszűnnie a járványnak teljes egészében?


Másképp mi értelme lenne mindenkit beoltani, ha nem a korlátozások és járvány megszűnése?

2021. febr. 18. 15:14
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Izraelben nincs meg a 60%, második adaggal.

Nem megszűnnie kellene. A nyájimmunitás azt jelenti, hogy a reprodukciós ráta 1 alatti.

2021. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#7

"Izraelben nincs meg a 60%, második adaggal."

Itt írtam róla bővebben (11. válasz). Röviden: nem, még nincs (nagyjából 31-32% kapta meg eddig mindkét adagot). [A linket elrontottam, de 13. válaszba írtam javítást.] Plusz kb. egy hét, amíg kialakul a teljes védettség.

És ha megis lenne, az még nem feltétlenül jelentené, hogy azonnal eltűnne a járvány. A fertőzöttek számának elvileg mindenképpen csökkennie kéne (már ha tényleg 60% a nyájimmunitás, mert amennyire tudom, az inkább egy alsó becslés), de időbe telik, amíg ez a statisztikai adatokban is megjelenik. (Nem rögötn észlelik a fertőzést, és az is idő, amíg közzé teszik a tesztek eredményét.)

2021. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 sadam87 ***** válasza:

Bocsánat, a válaszom természetesen a 6. hozzászólásra ment, nem a hetesre, azzal teljesen egyet értek. Plusz lemaradt a link is. Hamar munka sosem jó. :(

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2021. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egy dolog, hogy a 60% az egy alsó becslés, a nyájimmunitás nem azt jelenti, hogy egy csapásra mindenki meggyógyul és nem fertőz... Időbe telik, még ha nem is sokba.
2021. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!