Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok ezekről? TE...

SAMpernatural kérdése:

Mit gondoltok ezekről? TE szelektíven gyűjtöd a hulladékot?

Figyelt kérdés

Ha lehet minél hamarabb válaszoljatok, érdekel ,hogy mennyit tudnak az emberek a környezetről.


1. Melyek a legfőbb légszennyező anyagok, és a légszennyezés hatására létrejött légköri változások, jelenségek?

2. Milyen betegségek alakulhatnak ki légszennyezés hatására?

3. Melyek az időjárás egészségre gyakorolt hatásai?

4. Melyek a globális felmelegedés okai, következményei?

5. Mit tehetünk a klímaváltozás ellen?



2021. febr. 21. 12:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Röviden közvéleménykutatásnak álcázod a házi feladatodat.
2021. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Szelektíven gyűjtöm. Annyira hosszú valaszt tudnék írni a kérdéseidre. Ez a kedvenc témám.

Röviden :

1.háztartási szemét elegetese.

2.tüdőbetegsegek, pl. Asthma. Rák.

3. Pl. Napfény +/-:D-vitamin/káros uv

4. Millió van!

5. Haracsolas visszafogasa, gyárak korszerűsítése, hulladék kezeles.

Bar kicsit házi dolgozat szaga van a kerdesednek.

2021. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

"TE szelektíven gyűjtöd a hulladékot?"


-Nem. Nem érdemes. A hulladékgyűjtő összegyűjti és értékesíti a szelektívet, úgy hogy az adófizető nem is kap. A környezetszennyezésre természetesen ez nincsen hatással. Napi több millió tonna m3 le nem bomló szemetet bocsájt ki naponta a multik gyárai szerte a Földön. Ehhez te a kis szemetecskével sehol sem vagy. Olyan mintha a Szikerszes zacsit a konténerbe teszed, miközben alig tudsz lépkedni a szemétheyen



1. Melyek a legfőbb légszennyező anyagok, és a légszennyezés hatására létrejött légköri változások, jelenségek?


-Amit a multik gyárai kibocsájtanak


2. Milyen betegségek alakulhatnak ki légszennyezés hatására?


-Légszennyezés, kovid, mindenféle légzőszervi megbetegedés


3. Melyek az időjárás egészségre gyakorolt hatásai?


-Nem maga az időjárás, hanem a légkörbe szétpermetezett nehézfémek. https://www.youtube.com/watch?v=7PgN-Ufdsj4&t=1151s


4. Melyek a globális felmelegedés okai, következményei?


-A multik gyárainak füstjei. a légkörbe szétpermetezett nehézfémek


5. Mit tehetünk a klímaváltozás ellen?


-Be kéne záratni ezeket a gyárakat

2021. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem gyűjtöm szelektíven. Gondolom vannak emberek arra, akik kiszelektálják a típusokat a hulladékok közül. Én nem foglalkozom ilyenekkel.


Ennek ellenére sosem szemetelek. Ha megettem valamit az utcán, akkor addig nem dobta el a csomagolást, míg nem találtam egy nyilvános szemetest. Továbbá nem dohányzok, amivel nem csak magam, se a levegőt sem károsítom, igyekszem nem kidobni az ételt sem, hanem megenni.


Szóval megteszem a Földért, amit tudok. De nem foglalkozom kifejezetten környezetvédelemmel. Majd talán egyszer.

2021. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1es 2es ;magamtól is tudok válszt a kérdéseimre, ne aggódjatok :)

A TÖBBI EMBER véleménye érdekel, hogy MÁSOK, hogy gondolják, mi a véleményük,mert én csak 1 vagyok a SOK EMBER közül. A baráti körömben nem igazán foglalkoznak ezzel a témával sajnos, akkor minden más lehetőséget meg ragadok ,hogy ezzel a témával foglalkozhassak.

2021. febr. 21. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

"Ennek ellenére sosem szemetelek. Ha megettem valamit az utcán, akkor addig nem dobta el a csomagolást, míg nem találtam egy nyilvános szemetest."


Kösz szépen, hogy ennyire odafigyelsz a környezetedre. (Ja, nem. Ez nem odafigyelés, ez pusztán a törvények betartása.)

2021. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

#6


Sosem volt eszemben az, erre lenne valamilyen törvény. Nem is tudom, miféle törvény van rá, és, hogy milyen büntetést von maga után.


Azért nem szemetelek, mert illetlenségnek tartom. Ha nem lenne törvény, akkor is így cselekednék.

2021. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

1. Melyek a legfőbb légszennyező anyagok, és a légszennyezés hatására létrejött légköri változások, jelenségek?

Például kén-dioxid, szén-monoxid, metán és például savaseső.


2. Milyen betegségek alakulhatnak ki légszennyezés hatására?

Például asztma, gégerák, tüdőrák.

2021. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos ma Mo.-on a szelektív gyűjtés a béka segge alatt van.

Egy felsőbb irányítási húzás központi állami kézbe adta a szelektív és újrahasznosító ipar adminisztrációját, úgy, hogy még nem igazán tudták, mit hogyan is akarnak szervezni, plusz olyan környezetvédelmi adókat stb. vertek az ilyen cégekre is, hogy gyakorlatilag nem éri meg vele foglalkozni (úgyhogy #3 várhatja, hogy ő kapjon bármi pénzt a hulladékszelekcióért).


A #3-as nagy multigyűlölete és fekete bárányosása elég korlátozottan megalapozott.

Éppen hogy a lakossági szelektív hulladékozásával van a legnagyobb gond, a "gonosz multiknál" ez alap, pont, mert a legtöbbjük anyacégének hulladékkezelését veszi át, annak ellenére, hogy ehhez a magyar hulladékkezelő infrastruktúra képtelen támogatást nyújtani.


Az igaz, hogy pár multicég környezetszennyezőbb üzemei épen azért nem otthon vannak, hanem itt, mert az anyaországban már nem működhetnének így.

Ha itt is elég szigorúak lesznek a normák és be is tartatják, ez nem lesz már így.


Ehhez NEKÜNK kell javulnunk.

2021. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!