Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyüjtenéd szelektiven a...

Gyüjtenéd szelektiven a hulladékot ha nincs hozzá külön kuka és igy neked kell elvinned valahova autóval?

Figyelt kérdés

Feleségemnek ez a mániája....

Mikor házban laktunk ott volt 2 kuka, egyik a szemét, masik meg üveg, papir stb. Nem is volt ezzel gond mert mindig elvitték a szemetesek a ház elől.

Most lakásban vagyunk és itt ilyen nincs hanem nekünk kell valahova elvinni.

Nem is lenne baj ha ő mindig elvinné de addig gyűjtögeti ameddig már nem fér el a kuka mellett és rám vár hogy adjam le a szelektiv hulladék gyűjtőbe.

Ha szimplán kidobom a nagy konténerbe akkor meg mérges rám


2019. aug. 11. 01:01
1 2
 1/17 anonim válasza:
31%

Nagyon lefognak pontozni és én leszek a "csúnya és rossz", és környezetvédelem ide, vagy oda...ilyen körülményekkel nekem nem lenne időm és energiám a szemetünket elhurcibálni. Rengeteg dolgom van, a nap meg csak 24 órából áll.


Am is ezeket a szemetesek legtöbb esetben összeöntik majd utána válogatják melyik jó még vmire. Innentől meg akkor minek bajlódjak vele?

Egyébként is. Nem nektek kéne ezen gondolkodni, hanem az illetékeseknek odatenni a szelektiv kukát.

2019. aug. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen megtenném és meg is teszem. Pl nálunk az üveget nem lehet a kukába tenni így rendszeresen elhordjuk a konténerbe. Egy kis környezettudatosság nem árt ha már a csapból is ez folyik, nem véletlenül. Amúgy meg jó ösztönző h ne vegyetek annyi "szemetet" akkor kevesebbszer kell elhordanod.
2019. aug. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én még a háztartásban elhasznált étolajat is el szoktam vinni olyan helyre,ahol átveszik. Nen öntöm a lefolyóba,mert nagyon károsítja az élővizet.

A műanyag petpalackokat és egyéb szelektív hulladékot rendszeresen gyűjtöm és ha nagyobb mennyiség összegyűlik,elviszem leadni valamelyik gyüjtőpontra.

2019. aug. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Nincs autóm.

Autóval elvinni a szelektívet az nagyobb környezetterhelés, mint nem szelektálni.

2019. aug. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Voltam már európai szintű hulladékkezelőnél és tök mindegy, hogy mit vittem be (utánfutóval), háztartási szemetet, ipari hulladékot, sittet, minden egy helyre ment. Semmit nem szelektáltak és különösebben nem is érdekelte őket, hogy mi van a futón, csak fizessek.
2019. aug. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Ezt az összeöntik hülyesèget hagyjuk már, a papírt meg a műanyagot öntik össze ès válogatják, nem a kommunális hulladèkot.

Nálunk sincs gyűjtő, vagy sètálok a gyerekkel 10 percet, vagy munkába menet megállok ès kidobom. Ne a kifogást keressük már, mikor lassan (gyorsan) egy fèlholt szemèthalommá tesszük a földet.

2019. aug. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk szelektíven gyűjtik (gyűjtjük): papír, PET-palack és általános hulladék. Az üvegeket autóval viszem a gyűjtőhelyre, de úgy, hogy csupán csak ezért nem ülök az autóba, hanem összekötöm más utammal/utaimmal, amit autóval teszek meg. Tehát nem lesz nagyobb a környezetszennyezés az autóval mint ha összekeverem mással (válasz egyik hozzászólónak).

A szelektíven gyűjtött hulladékot úgy tudom ogy az önkormányzat fizeti, tehát nekünk, lakóknak, ingyenes és más vállalat szállítja mint az általános háztartási hulladékot. Ennek elszállítását fizetnünk kell.

Viszont sok neveletlen lakó a papírdobozokat nem szedi szét lapokra, sem a PET-palackot nem zsugorítja (minden emeleten van zsugorító készülék), így az elszállító gyakorlatilag levegőt szállít (MEDDIG???), papírdobozba vagy PET-palackba zárva, ami neki cseppet sem kifizetődő.

2019. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

A mi társasházunkban a régi lakók elmondása szerint volt szelektív hulladékgyűjtő, de a sok csökkent értelemmel rendelkező képtelen volt feldolgozni mit hova kell dobni, így beszedték. A társasház lakóközössége az elmúlt 2-3 évben kicserélődött zömében fiatalokra, de hiába kérvényeztük, nem kaptunk kukát a múltban történt beszedésre való tekintettel.

Ennek ellenére mi a papírt, műanyagot, üveget és alu dobozokat külön kukába gyűjtjük egyben (a mosogató alatt a rendes kuka mellett). Amikor megtelik a szemetes, beleszórjuk egy nagyméretű szatyorba és bedobjuk a csomagtartóba. Külön nem visszük el sehova, ha olyan helyen járunk, ahol pont útbaesik a szelektív sziget, akkor kidobáljuk gyorsan.

Egyébként számomra a legpozitívabb, hogy az Auchan oldalában is van visszaváltó és szelektív kuka, így a bevásárlással együtt le lehet tudni ezt is, csak sajnálatos, hogy annyira el van dugva, amennyire. :) Szerintem sokan nem is tudnak róla.

A fiatalok közül nagyon sokan gyűjtenek szelektíven egyébként nálunk, nem sajnálják rá az időt és az energiát és ez szerintem szintén pozitív. A kommunális kukákon is meglátszik, hogy amíg az öregek éltek itt zömében, addig ömlött ki a szemét a kukákból 3 nap után. Ma már ilyen probléma nincs, szerintem szimplán csak azért, mert a lakók tudatosabbak.

2019. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésre válaszolva: Igen, gyűjteném szelektíven és elvinném autóval. Most is le kell vinnem a ház előtti konténerig, akkor meg 20 métert kellene vinnem a csomagtartóig. Mi még anyósoméktól is elhoztuk a PET palackokat évekkel ezelőtt, amikor nem volt még náluk szelektív gyűjtés.

Egyébként egy hulladékos cégnél dolgozom, szóval, csak hogy tisztába tegyük a dolgokat.

A szelektíven gyűjtött hulladék másodlagos nyersanyag, haszonanyag. Minél "tisztább", homogénebb, annál többet ér, a begyűjtő, annál többet kap érte. A mi cégünk a papír és a műanyag hulladékot is több mint 30 felé válogatja. A papírt például aszerint, hogy famentes, fatartalmú, karton vagy vegyes, nyomott vagy nyomatlan, újság stb. A műanyagoknál válogatunk anyagminőség szerint, PE, PP, PS, stb, szín szerint, de van, hogy méret szerint. Például az átlátszó PET palackokért sokkal többet kapunk, mint a kékért vagy zöldért, a vegyes pedig a legolcsóbb. Szóval a begyűjtők nem hogy összeöntik és kidobják a hulladékot, hanem rengeteget dolgoznak még vele, hogy minél jobb árat kapjanak érte, mivel ebből tudják fenntartani a szolgáltatást. Fizetni a béreket, üzemanyagot, rezsit.

Arról nem is beszélve, hogy a hulladéklerakóra vitt hulladékokért lerakási járulékot kell fizetni.

2019. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Igen, persze.

~10 évig túléltem, hogy gyalog/bringával hordtam a szelektívet a gyűjtőhelyre. Azóta szerencsére elviszik már a háztól, de ha ez megszűnne, akkor újra elhordanám oda, ahova való.

Őszintén nem érem, mi ezen olyan megterhelő... De biztos jobb lesz megfulladni a szemétben pár év múlva, mint a kisujjunkat mozdítani...

2019. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!