Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fluorid-ion akkumulátor...

Fluorid-ion akkumulátor elérhetővé válik ebben az évtizedben?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy már a prototípust elkészítették, viszont csak 150C° körül képes energiát tárolni. Ha minden igaz 10-szer hatékonyabb lehetne mint a mai lítium-ion akkumulátorok.

2021. febr. 23. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom erre mozogni az eseményeket. Mindenhol azt írják, hogy nagyon kevés ciklust bírnak ki, még a laborban készített prototípusok is.

[link]

Pl. ez az aksi 7, azaz HÉT ciklust bírt ki... ezt még harmat gyengének is alig lehet nevezni, annyira gyenge.


[link]

Itt pedig nagy előnyként próbálják eladni, hogy 60 ciklust bírt.... Szóval a kocsid amit ezzel szerelnek, két-három hónapig működne.



Szerintem az már egyértelműen látszik, hogy a közeljövő a szilárd elektrolitos Li aksikban van. Anód irányból a következő 5-10 év biztos erről fog szólni. A katódon meg szerintem az alacsonyabb teljesítményű, de lényegesebben olcsóbb vas-foszfát irányba tartunk. Főleg mivel a szilárd-elektrolitos aksit gyorsan lehet tölteni, és folyamatosan épül ki a töltési infrastruktúra, így nem lesz nyerő az iszonyú drága, de pár száz km-rel nagyobb hatótávolságú aksi.

2021. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!