Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamos fogyasztó munkájának...

Villamos fogyasztó munkájának mérése akkumulátor kapacitásból lehetséges így?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Akkumulátorra kötött fogyasztó elektromos munkáját meg tudom úgy mérni hogy megmérem az akkumulátor kapacitását, bekapcsolom a fogyasztót, majd kikapcsolom 1 óra múlva és megmérem újra az akkumulátor kapacitását? Az második eredményéből kivonom az elsőt, majd megszorzom az akkumulátor feszültségével és megkapom a teljesítményt, majd ezt az idővel megszorozva a villamos munkát. Ezt így lehet?

Tudom egyszerűbb lenne fogyasztásmérővel, sorosan bekötve a fogyasztóval, de engem az előbb leírt módszer érdekelne.


Köszönöm a választ.


2018. ápr. 18. 18:57
 1/2 spectator ***** válasza:

Szívesen segítenék, de hogyan méred az "akkumulátor kapacitását"? Ha van egy jól feltöltött akkumulátorod, akkor feltehetően 1 óra alatt a feszültsége nem fog sokat változni. Tehát:

1) Feszültségmérés az 1 óra elején és elteltével (és középérték számítása.

2) Árammérő leolvasása mondjuk percenként és ebből az átfolyt töltés (Ah) számítása.

3) Az feszültség középértékének és az átfolyt töltésnek szorzata, elég meghízhatónak látszik.

2018. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:

Nem.

Egyrészt az akkumulátor kapacitása állandó (persze hosszú használat során csökken, de itt nem erről van szó).

Tehát a kapacitása nem függ attól mennyire merítetted le.


Inkább azt kellene mérned, hogy mennyire sütötted ki.

Ezt azonban utólag (a kisütés után) csak nagyon közelítő becsléssel lehet megállapítani.

Függ attól mennyi ideig terhelted mekkora árammal (nagyobb árammal terhelve az akku vesztesége nagyobb) és az akku fajtájától is.

2018. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!