Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy nem túl szaknyelvű leírást...

Egy nem túl szaknyelvű leírást adnátok arról, hogy miért hosszú életű a lítium jodid akkumulátor, amit a pacemakerekben használnak?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mert lassan bomlik..

De nem nagyon értek ehhez, ês túl sok dolgot nem is találtam róla magyarul:/


2018. jún. 2. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint nem az akku bomlik lassan, hanem a lítium xd Mielőtt még valaki megszólna😂
2018. jún. 2. 14:05
 2/6 A kérdező kommentje:

Vagy az is elég ha valaki megmondja, hogy milyen reakció adja az energiát

2Li+I2->2Li

Vagy a lítium Li ionra és elektronra bomlik, és a jód az más okból van az akkuban

2018. jún. 2. 18:34
 3/6 Walter_Dornberger ***** válasza:

az angol wiki részletesen leírja az általad elvárt szinten:


a litium jodid elem nem akkumulátor, nem tölthető újra. Az elektrolit poli-2-vinil-piridin és jód összeolvasztott keveréke.


A válasz:

Azért olyan hosszúéletű mert az elektrolit ebben az esetben szilárd, polimerben rögzített fázisban van jelen.

Továbbá ami nagyon fontos emberi szervezetben, hogy még rövidzárás esetén sem fejlődik benne gáz. Az elem maga csak kis áramerősségű alkalmazások számára alkalmazható a nagy belső ellenállása miatt. Az elektrolitnak nincs mozgékony ion összetevője, ezért nagyon kicsi az önkisülése.

[link]

2018. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

😁😁

2018. jún. 2. 19:45
 5/6 A kérdező kommentje:

Eleinte akkunak hittem, mert hogy

a pacemaker újratöltős, de azt nem olvastam, hogy indukcióval töltik újra 😁😁

2018. jún. 2. 19:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Viszont akkor köze sincs az elemnek a radioaktivitáshoz😭😭
2018. jún. 2. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!