Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A teliholdnak van hatása az...

A teliholdnak van hatása az élőlényekre?

Figyelt kérdés

Régen láttam olyan filmeket, hogy a misztikus lényekre hatással volt (pl. sellő, vámpír), ezért azt gondoltam, hogy ez csak mese.

Most viszont egy szösszenet a fülembe jutott, hogy valaki nyugtalan lehet teliholdkor, vagy nem tud aludni. Tényleg létezik ilyen? Valóságban is hatással lehet az élőlényekre a telihold?



2021. febr. 25. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Néhány növényre igen
2021. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van némi minimális hatása, de semmi varázslat nincs benne, nem szabad túlmisztifikálni.


[link]

2021. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Én pl. általában kanosabb vagyok teliholdkor. Azt nem tudom megmondani, hogy ez ilyen pszichológiai placebo-szerű hatás csak, vagy valami más tényleges hatása miatt van, de az biztos, hogy akkor is igy van, ha hónapokon át nem látom a Holdat, tehát fogalmam sincs mikor melyik negyedben van.
2021. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Teli holdkor én is nyugtalanabbul alszom hosszú évek óta.
2021. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
A rosszab alavás placebo. "Jaj jaj telihold,farkasemberek meg vampírok...Jobban bevilágit az ablakon....mert amúgy is ott van csak nem látszik.
2021. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Z003 ***** válasza:
100%

Főleg a tengeri állatokra van hatással, a legtöbb teknős és halféle a tojásrakása vagy ívása kapcsolatban áll a holdciklussal.


A szárazföldi állatoknál inkább csak azért jelenik meg viselkedésbeli változás mert olyankor világosabb az éjszaka.

2021. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Babonás vénasszonyok panaszkodnak a teliholdra. Érted, a Nap egy kicsit más irányból világítja meg a 380 000 km messzire lévő Holdat és ezért a Földön, a zárt szobájában fekvő vénasszony nem tud aludni.
2021. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A rosszab alavás placebo."


Részben esetleg.


De simán lehet genetikai örökség tartalma.

A teliholdas éjszakák (és persze az azt megelőző és követő pár nap) világosabbak, ezért a vadászoknak és a zsákmányállatoknak is befolyásolja az éjjeli viselkedését.


"Érted, a Nap egy kicsit más irányból világítja meg a 380 000 km messzire lévő Holdat és ezért a Földön, a zárt szobájában fekvő vénasszony nem tud aludni."


Éppenséggel az átlagosan 28 napos női ciklushoz sem kell a holdat látni.

2021. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!