Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az osszetett ionok kozott...

Az osszetett ionok kozott miert kovalens es nem ionos kotes van?

Figyelt kérdés
Nem ionos kotes kellene hogy legyen kozottuk?

#kémia #ion #kötés #kovalens kötés #Elsőrendű kötés
2021. febr. 28. 12:23
 1/5 sadam87 ***** válasza:
100%
Az összetett ionok között (persze feltételezve, hogy ellentétes töltésűek, mint például az NH4NO3-ban) ionos kötés van. Az összetett iont felépítő atomok között van kovalens kötés.
2021. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összetett ionok molekulákból alakulnak ki, tehát gyakorlatilag azok töltéssel rendelkező molekulák. Viszont több összetett ion között ugyan úgy ionos kötés lép fel a szilárd kristályban, ahogy előttem is írták.
2021. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a molekulak nem semlegesek mind?
2021. febr. 28. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A molekulák semlegesek, csak a megértést próbáltam segíteni, mert a semleges molekulákból alakulnak ki az összetett ionok. Például ha egy sav-bázis reakcióban az ammónia NH3 felvesz egy protont, akkor lesz belőle NH4+. Attól még ugyan úgy megvannak az összetett ionon belül a kovalens kötések, csak kicsit alakul át a szerkezete.
2021. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja ertem! Koszonom szepen! :)
2021. febr. 28. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!