Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A CO2 molekula apoláris...

A CO2 molekula apoláris (szimmetrikus elektroneloszlású) azaz nem rendelkezik állandó elektromos dipólusmomentummal. Mégis IR aktív, miért?

Figyelt kérdés
Már nem válaszolok tudományos kérdésekre, de kérdést kiírni van még kedvem :). Most lehet bizonyítani 95-100 %-os tudományosak.

2021. márc. 14. 16:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

*Miért? Mert ennek okára NEM tértél ki.

Szeretem ezt az oldalt (még mindig) :)

Hallelujaaaa XP

2021. márc. 17. 20:06
 12/25 Mojjo ***** válasza:

@11: Mert lineáris molekula. 3k-5 = 4 az esetében. A vegyértékrezgéseket említettem, nem kell hozzá nagy tehetség és matek, hogy tudjuk mi és mennyi marad.

(Egyébként igen, odatettem képzeletben a "nem" szócskát a #10-es válaszhoz.)

2021. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mi az az IR?

Egyébként ha már nálam a szó, hadd jegyezzem meg: az enber is ember.

2021. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Mojjo ***** válasza:
@13: InfraRed. Az infravörös spektroszkópiáról beszélgetünk.
2021. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#12-es válaszodat elkúrtad, mert itt nem a termodinamikai szabadsági fokok az irámyadóak.

Tehát még 1X: hány féle deformációs rezgése van a CO2 molekulának?

2021. márc. 17. 20:55
 16/25 anonim ***** válasza:
#14, áh, így már érthető, vagy legalábbis felfogható. Infrát saccoltam én is, csak nem akarta a fejem bedobni, hogy hátha spektrum az.
2021. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Mojjo ***** válasza:

@15: Egy molekulának 3k-6 rezgése van, lineáris molekulánál 3k-5. Nem kúrtam el semmit. A válasz 3*3-5-2, ami 2, ahogy már írtam.

Tessék, most kitúrtam neked a megfelelő wiki szócikket:

[link]

"a non-linear molecule with N atoms has 3N – 6 normal modes of vibration, but a linear molecule has 3N – 5 modes"

2021. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17

Még mindig csak mosod magad de NEM válaszoltad meg a kérdést.

Nyilván ez azt is jelenti hogy jobb vagyok nálad.

Akkor még1X: hány deformációs rezgése van a CO2 molekulának és azonos energiájúak, azaz degeneráltak?

2021. márc. 18. 11:49
 19/25 Mojjo ***** válasza:

@18: Ömm... Kettő és degeneráltak. És de, megválaszoltam már, méghozzá többször is. Felteszem, olvastad, így nem teljesen világos, miért kérdezed meg újra, illetve miért írod, hogy nem válaszoltam meg, mikor mindenki által elolvashatóan ott a válasz.

Ha az a gondod, hogy szerinted nem jó a válasz, akkor nyugodtan mondd el, hogy miért és mi lenne a helyes. Szívesen hallgatom, és ha igazad van, akkor örömmel veszem, hogy tanulhattam valami újat. De nem látom, hogy helytelen lenne bármi, amit írtam, csak azt látom, hogy nálad nagyon beakadt valami. Lendülj túl rajta és menjünk tovább :)


A péniszméricskélésbe viszont sorry, de nem szeretnék beszállni. Ha ez a kérdésed valódi célja, akkor szerintem ezt most engedd el és térj rá vissza akkor, amikor tisztább célok vezérelnek.

2021. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Oké most eltaláltad. És le tudnád írni szimmetria szempontból melyik az a 2 degenerált deformációs rezgés? Mert fosod a szót és még mindig nem jutottunk a végére. (Ha elfogadsz tőlem tanácsot ne taníts senkit mert ismereted van, de annak átadásában nulla vagy.)
2021. márc. 18. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!