Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villanyvezetékkel érintkező...

Villanyvezetékkel érintkező fák mindig földelnek és veszélytelenek, megérinthetőek ezen fák bármikor?

Figyelt kérdés

Van kivétel? Zárlat, összeérintik a faágak valamely két vezetéket, vagy egy rászálló madár miatt a fát érintő embert megrázhatja, vagy valamikor nem földel rendesen, stb?

Függ a fa fajtájától az esetleges probléma?

Függ-e a veszély időjárástól pl záporeső, vihar, stb?

Függ-e észre nem vett, a fán félig letört ágaktól egy esetleges veszély?


Eon-os szakértő ránézett, amikor rákérdeztem, azt mondta: "jó az így, semmi gond, időnként szokták gallyazni".

"Időnként": asszem évente szokták egyszer.



2021. márc. 25. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésre adott részletes válasz helyett hadd szögezzem le, hogy a gallyazás az egy nagyon grízes téma. A tudatlanság magas fokon van jelen. A lakosság felháborodva követeli az áramszolgáltató fürge tevékenységét. Miközben nem neki kéne csinálnia, hanem annak, akinek a területén nő a fa. Az áramszolgáltató egészen pontosan arra jogosult, hogy ha úgy látja, hogy a növekedés az üzemet veszélyezteti, akkor lenyesheti. A szocializmusban ugye ez nem volt tétel, mert akár az önkormányzat gallyazott volna, akár a szolgáltató, ugyanaz az állam fizette. Olyant is olvastam az Indexen, mikor valaki ajánlkozott profi fényképészeti felszereléssel (hát ez még 2000 körül volt, mikor drága cucc volt), hogy majd ő lefényképezi a levágott és otthagyott gallyakat, hogy a szolgáltatót fel lehessen jelenteni. :D

Persze, megvan az ellenkezője is a tudatlan (vagy tudatosan szemét) hozzáállásnak, mikor az EON az özvegy mamát felszólítja levélben, hogy a kerítésén kívüli fának csapja le a tetejét.

A (volt) EON-nál nem tudom, hogy van, de amelyik (volt) szolgáltatót ismerem, ott kertész, erdész vállalatokat bíznak meg elsősorban, hogy a reklamáció kevesebb legyen. Nem lesz kevesebb, mert a kerttulajdonos nem vágja vagy vágatja le, de ugat, hogy nem így kellett volna. Ráadásul a kertészt agyonvágja az áram.

Az lenne a megoldás egyik része, ha legalább nem ültetnének a vezeték alá jegenyéket. De a polgárt nem érdeklik a tanácsok. Bezzeg, ha majd a fa miatt lesz sötétben, akkor elkezd hörögni... Olvastam, hogy Németországban olyant is csináltak, hogy a háztulajdonosokkal megbeszélték, ás az utcai fákat a kertbe átplántálták, így megszüntetve a hibaforrást.

Hát ezen bonyolult helyzet miatt van az, hogy sosem elég a gallyazás mértéke.


Sosem okozott ez még sem erdőtüzet, sem halálesetet.


Ma egyébként a fa már elsőrendű üzemzavari okká lépett elő. Túl vagyunk a szocializmus gyenge ipari teljesítménye miatti készülékhibákon, amiből volt elég. :D A fán kívül van még pár villámcsapás, kamion kiüti az oszlopot eset (rendkívüli időjárást most nem tárgyalva.

2021. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, viszont érdekelne a kérdésem legfőbb részére is válasz: (neadj'isten) megvághat-e engem az áram, vagy bárkit, aki a kertemben megérinti a fát? Mármnint létezhet-e ilyen eset, bizonyos együttállásokkor, pl vihar, villámlás, eső, madár száll rá stb.


Ugyanis nem értek a kérdés fizikájához, elsősorban ezért írtam ki. Nem annyira a gallyazás jogi oldala miatt, de azért köszi.

2021. márc. 25. 19:09
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ja, hát pont ezt az egy mondatot megspóroltam, de arra gondoltam, ez:"

Sosem okozott ez még sem erdőtüzet, sem halálesetet.

elegendő útmutató. Már csak ezért sem végzett senki komoly vizsgálatokat, hogy a 12 éves platán északra nyúló ága vajon nagyobb ellenállással rendelkezik-e, mint a tölgy törzse májusban.

2021. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kell érteni, hogy gyakorlatilag mindig földelnek az ilyen fák, mindig elvezetik a földbe az áramot?
2021. márc. 25. 19:16
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Igen. De ez csak pillanatnyi, amikor a faag hozzaer a vezetekhez, az oriasi aram miatt az el is szok fustolni. Ha megsem, mert tul vastag, akkor levag valahol egy biztositekot.
2021. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem szok óriási áram lenni, ha csak ez az egy hiba van. A rendszer nem úgy működik.
2021. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Közben utánanéztem, hogy volt olyan halálos baleset, hogy a fára mászás közben bottal a vezetéket megérintő srác meghalt, tehát ehhez elég "kis" ellenállása van a fának. Mondjuk annyira ez nem volt kétséges, mert általában a fa hozzáérése a vezetékhez elegendő ahhoz, hogy ezt a rendszer észrevegye.
2021. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A nagy Levin ***** válasza:
Olyat már láttam, hogy a (fa) villanyoszlopra felfutott vadkomló kigyulladt. A tűzoltók oltották el.
2021. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ilyen van. Avartűz is lett ilyentől. De a vékony izék azok kicsit mások. A szomszéd faluban van egy fasor, valami fura fenyő-félékkel, azok kinyúltak a 22 kV-ig, rendszeresen látszott a felső pamacsoknak a kormos teteje.
2021. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vezeték? Szigetelt vagy csupasz? Kis- vagy középfesz.?
2021. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!