Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villanyvezetékkel érintkező...

Villanyvezetékkel érintkező fák mindig földelnek és veszélytelenek, megérinthetőek ezen fák bármikor?

Figyelt kérdés

Van kivétel? Zárlat, összeérintik a faágak valamely két vezetéket, vagy egy rászálló madár miatt a fát érintő embert megrázhatja, vagy valamikor nem földel rendesen, stb?

Függ a fa fajtájától az esetleges probléma?

Függ-e a veszély időjárástól pl záporeső, vihar, stb?

Függ-e észre nem vett, a fán félig letört ágaktól egy esetleges veszély?


Eon-os szakértő ránézett, amikor rákérdeztem, azt mondta: "jó az így, semmi gond, időnként szokták gallyazni".

"Időnként": asszem évente szokták egyszer.



2021. márc. 25. 18:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Milyen vezeték? Szigetelt vagy csupasz? Kis- vagy középfesz.?"


Mint utaltam rá, nem értek az elektromossághoz, ezért tettem fel kérdésem.


Utcai villanyvezeték, ennyit tudok mondani. Asszem 400 VOLT, mintha ez lett volna ráírva.

2021. márc. 25. 20:57
 12/17 anonim ***** válasza:

Ránézésre látni lehet, hogy csupasz fém vagy műanyag.


A kérdés pedig rosszul van feltéve. Pont azért veszélyes, mert a fa (nem meglepő módon) FÖLDELT, pont mint a 04-es háló csillagpontja, tehát vezeti valamennyire az áramot magán keresztül. Ha el lenne szigetelve a földtől, akkor nem lenne gond.

2021. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ha el lenne szigetelve a földtől, akkor nem lenne gond."

Mert akkor az áldozat az érintéskor megkapná a teljes feszültséget, ha nincs elszigetelve, akkor meg csak kisebbik részét, ugye. Hát, tényleg nem lenne gond - az ügy kimenetelét tekintve. :D

2021. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha a földön állva fogdosod a fázist nyilván lesz gond, de én nem erről beszéltem.
2021. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem a kérdésről beszéltél, akkor okés a dolog. De kérlek, ne másold be a Pannon-tenger történetét, az sincs a kérdésben.
2021. márc. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, totál nem értek az elektromossághoz, tehát a lényeg érdekel: aki a kertben mászkál (pl én), az bármikor megérinthet egy ilyen fát? Vagy bizonyos esetekben (pl időjárástól függően) tilos hozzáérni, mondjuk, mert agyonvághat?
2021. márc. 27. 20:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha így teszed fel a kérdést, akkor minden hivatalos szerv azt válaszolja, hogy ha tudod, hogy felül beleér a vezetékbe, akkor ne érintsed meg.
2021. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!