Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet Zeiss mikroszkóp...

Golyó11 kérdése:

Hogy lehet Zeiss mikroszkóp finombeállító csavarját szétszedni?

Figyelt kérdés

Vettem használtan egy Zeiss mikroszkópot, elég szép állapotban, azonban a finombeállító csavart hiába tekerem, nem mozdul. Meg szeretném javítani, ezért nekiálltam szétszedni.

Sajnos azonban egy fokon megállt a tudományom, nem tudom, hogy szedjem szét. Leszereltem minden felesleges alkatrészt, a kondenzor tartót, talpat, tárgyasztalt, stb. már csak a finombeállító sínje van rajta. Nem látom, hogy máshonnan is hozzá lehetne férni, arra tudok csak gondolni, hogy le kellene tudjam húzni róla, de meg sem mozdul. Ötlete van valakinek?



2021. ápr. 1. 14:26
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:

Típus nem ártana.


Van service manual nete dögivel.

[link]

2021. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos képet nem tudom, hogy lehetne feltölteni és elég régi a műszer, nem látok rajta típust.

erről a típusról lenne szó:

[link]

2021. ápr. 1. 14:57
 3/12 A kérdező kommentje:

Eddig jutottam vele:

[link]

2021. ápr. 1. 15:16
 4/12 Wadmalac ***** válasza:

Hát pont ezt nem lelek.

De ez elég hasonló, sokkal újabb, de nem hiszem, hogy jelentős különbség lenne a mechanikus elemekben.

[link]

2021. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez a neuromikroszkóp kicsit más, főleg a finommozgató résznél.
2021. ápr. 1. 15:37
 6/12 Marci71 ***** válasza:
Tudnál még képet csinálni erről a blokkról más nézetekből is ?
2021. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudok, csak kicsit nehézkes a feltöltés, remélem, meg tudjátok nyitni.

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 1. 17:16
 8/12 Marci71 ***** válasza:
Szerintem egy kicsit jobban szétszedted mint szükséges :) vagyis nem kellet volna kiszerelni a mikroszkópból. A blokk tetején van egy lemez amit két csavar tart, azt kell leszedni. Alatta van egy rugó szóval vigyázz el ne repüljön :) Ha leveszed akkor lehúzható a kart tartó blokk a prizmáról és alatta van a mozgató rész, ott ugrott ki valami a helyéről.
2021. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az utóbbi 4 kép közül az elsőn látható egy kis fémlapka, azt kiszedni nem tudom, de lötyög, hozzá van erősítve egy kis lemezalkatrésszel pár fogaskerék, amik forognak is, mikor tekerem a finombeállítócsavart.

A 2. képen a kondenzorlencse mozgató sínje van. Ezt le lehet szedni, de nincs értelme, mert nem lehet onnan hozzáférni.

a 3. képen felülnézetből látható, az az ezüst trapéz a finombeállító sínje, ennek kellene mozognia, a 4. képen meg a finombeállító sínhez erősített rézlap. Ezt nem tudom leszedni, belülről van csavarozva.

Átgondolva a helyzetemet biztosan a fiombeállító sínt és hozzácsavarozott rézdarabot kellene valahogy kitolnom, csak nagyon nem akar megmozdulni és nem szeretném meggyepálni, nehogy valami elnyekkenjen belül.

2021. ápr. 1. 17:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Marci71, igen, de az a durvabeállító csavaré. Azt azért szedtem le, hogy ne kelljen az egész mikroszkópot ide-oda forgatnom, csak ezt a kis blokkot. A durva mozgató szerencsére működik, a finommal van baj, ami külön tengelyen, külön sínen mozog.
2021. ápr. 1. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!