Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet Zeiss mikroszkóp...

Golyó11 kérdése:

Hogy lehet Zeiss mikroszkóp finombeállító csavarját szétszedni?

Figyelt kérdés

Vettem használtan egy Zeiss mikroszkópot, elég szép állapotban, azonban a finombeállító csavart hiába tekerem, nem mozdul. Meg szeretném javítani, ezért nekiálltam szétszedni.

Sajnos azonban egy fokon megállt a tudományom, nem tudom, hogy szedjem szét. Leszereltem minden felesleges alkatrészt, a kondenzor tartót, talpat, tárgyasztalt, stb. már csak a finombeállító sínje van rajta. Nem látom, hogy máshonnan is hozzá lehetne férni, arra tudok csak gondolni, hogy le kellene tudjam húzni róla, de meg sem mozdul. Ötlete van valakinek?



2021. ápr. 1. 14:26
1 2
 11/12 Marci71 ***** válasza:
Jó most már látom, leszedted a lemezt amiről írtam :) Ott kellene lecsúsztatni azt a blokkot amin a kar volt , ha nem mozdul melegítéssel próbálkoznék óvatosan, hajszárítóval vagy hőlégfúvóval. Hátha van rajta megkövesedett zsír vagy valami hasonló, jó esetben megindul. Ha nem akkor benzinbe kell áztatni.
2021. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hővel próbálkoztam, benzinnel nem. Kipróbálom, köszönöm.
2021. ápr. 1. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!