Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok nekem könyveket...

Tudnátok nekem könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen könyveket ajánlanátok, az orvostudományok, biológia, kémia iránt érdeklődőeknek. Olvasmányos jellegűekre lennék kíváncsi, nem tömör szakkönyvekre, de jöhet bármi. Orvosira készülök, az ismereteimet szeretném bővíteni.

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 8. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Åsmund H. Eikenes: Utazás ​a kezed körül - olvasmányos, érdekes, izgalmas
2021. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm! Ilyen könyvekre gondoltam. Jöhetnek még:)
2021. ápr. 8. 23:14
 4/7 anonim válasza:
100%

Thea Cooper, Arthur Ainsberg: Áttörés - Az inzulin felfedezésének kalandos története


Rebecca Skloot - Henrietta Lacks örök élete

2021. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

2-es vagyok, még néhány további könyv: :)

Neil Shubin: A belső hal

Glenn Murphy: Az evolúció …ahogy még sosem hallottál róla

Lente Gábor: Vízilónaptej ​és más történetek kémiából

2021. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ha a kémia érdekel: [link]

Zseniális a megfogalmazása, és rettentően olvasmányos. Észre sem veszed, és kitanultad a szerves kémiát, nem gimnáziumi szinten.


Ha pedig az orvostudomány, akkor ezt: [link]

A külön orvosi szakterületek külön részegységekbe vannak szervezve, aminek az első fejezete minden esetben egy általános anatómiai és patológiai bevezető. Mivel pedig otthoni, családon belüli felhasználásra szánták, ezért egészen olvasmányos, mégis azért szakkönyv jellegű. Attól is függ milyen mélyen ásod persze bele magad. Én gimis koromban rengeteget olvastam belőle, pedig nem is bioszra mentem tovább. sokat formált a szemléletemen.

2021. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. ápr. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!