Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt lehet e tudni, hogy a...

Azt lehet e tudni, hogy a földbolygón milyen nagy a túlnépesedés? Ez összefüggéssel lehet e a Covid 19 vakcina beoltásával?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 07:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy.

Vakcina nélkül nem volna akkora.

2021. ápr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
1960-ban még 3 milliárdan voltunk, mostmár pedig 7.6 milliárdnyian.
2021. ápr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2vagyok Ez leginkább a nagy jólétnek köszönhető és a kis gyermekhalandóságnak.
2021. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Ez összefüggéssel lehet e a Covid 19 vakcina beoltásával?"

Annyiban igen, hogy oltással sokkal kevesebben halnak bele.

Máshogy nem.

A túlnépesedésben nem az a megmentett pár százalék fog számítani.

2021. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, a világméretű járványok gyakoribb kialakulásához van inkább köze a túlnépesedésnek, bár ez függ az életmódtól is.

Ha ez tényleg fennáll, akkor pár év múlva újabb kórokozó csinál majd pandémiát, majd kiderül, jó lenne, ha nem lenne ilyen összefüggés, majd meglátjuk...

2021. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
2021. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan elképzelések, hogy a gyermekhalandóság (többek között oltásokkal elért) csökkenésével a fejlődő országokban a szaporodási ráta nemhogy nem nőne, hanem csökkenne. Talán a "szülési kedv" csökkenésének betudva?:D Persze a kül. védekezési módszerek terjesztésével, az életszínvonal növekedésével együtt.
2021. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a világméretű járványok gyakoribb kialakulásához van inkább köze a túlnépesedésnek"


A népsűrűségnek valószínűleg, több a fertőzésátadó kontakt. Ez a lokális terjedéseket bizony elősegíti, település, esetlegesen ország szinten.

Szerintem a legjelentősebb a globalizációnak, az ország- és kontinensközi utazások exponenciális növekedésének, és egyben egyre lazább kontrolljának és korlátainak a szerepe.

Az meg nem annyira népességszám-függő.

2021. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a legjelentősebb a globalizációnak, az ország- és kontinensközi utazások exponenciális növekedésének, és egyben egyre lazább kontrolljának és korlátainak a szerepe."


Igen, pont erre gondoltam, amikor az életmódról írtam, de talán az új vírusok megjelenéséhez is köze van a népesség látványos gyarapodásának.

Hiszen mindenkiben milliárdszámra vannak vírusok egyébként is és matematikai szempontból nem mindegy, hogy két-hárommilliárd ember vírusaiból, vagy most már közel nyolcmilliárd ember vírusaiból mennyi mutáció keletkezik, melyek egy idő múlva annyira mások lesznek, hogy már teljesen új vírusnak tekinthetők, új betegségekkel, új járványokkal.

2021. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
100%
#9: Egyetértek. Valóban számíthat sokat a mutációk számában a "táptalaj" mennyisége, sőt esetleg a kissé eltérő genetikai vagy biokémiai környezetek is, ha újabb, kissé eltérő populációkba kerül.
2021. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!