Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most ezt én értem félre vagy...

Most ezt én értem félre vagy ez valami hülyeség?

Figyelt kérdés

"A tudomány jelenleg nem tudja értelmezni és megmagyarázni, mert a jelenség ellentmond néhány alaptörvénynek. Ilyen például a termodinamika 2. törvénye és a lendület megmaradásának törvénye.


A jelenség azonban tudományosan elfogadható körülmények között kutatható. Ezek közül példaként néhány:


lezárt üvegburában lévő fémszálra rögzített test elfordítása

kellően ismert, véletlenszerű folyamat, például véletlenszám-generálás befolyásolása úgy, hogy a keletkező számértékek a matematikailag kiszámítható szóráson kívül essenek

Mikro-telekinézis alatt a szabad szemmel nem látható részecskék (atomok, elektronok fotonok stb.) befolyásolását értjük (az ismert hatások kizárásával). Ezek a jelenségek a rendelkezésre álló tudományos műszerekkel vizsgálhatók."


A Wikipédia telekinézis cikke.


Úgy beszél róla, mintha létezne a jelenség, tehát valaki tud szöget elhajlítani vagy random számokat generálni.


2021. ápr. 11. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek ilyen vizsgálatok.

Például vesznek egy valódi véletlenszám generátort, és megbíznak egy médiumot, hogy próbálja meg befolyásolni.

Azért nehéz megmondani, hogy sikerült-e, mivel egy valódi véletlenszám ugye nem jósolható meg előre, csak a várható értéke, átlaga, szórása, stb.

Azt próbálják megnézni ilyenkor, hogy történt-e valami olyan, ami ebbe beleszólt.

2021. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem úgy beszél, mintha létezne a jelenség, hanem úgy, mintha lehetne vizsgálni, hogy létezik-e, tudományos módszerekkel. És azt valóban lehet.
2021. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És volt már rá példa, hogy valami érdemleges történt?
2021. ápr. 12. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában ezrelékes hatásokat tapasztalnak, vagy még kisebbet, és ezen töprengenek, hogy ez vajon belefér-e még a véletlenbe.

Belefér.

Mondjuk egy olyan jós, ami 50% + 1 ezrelék pontossággal jósol - nem sokat ér.

2021. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!