Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan jön az a hülyeség,...

Honnan jön az a hülyeség, hogy nyelvórákon a tanár nem írhat magyarul a táblára, még kezdő szinten se? Több helyen hallottam már és abszolút nem értem az okát

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Az a mögöttes logika, hogy így rá van kényszerítve a diák arra, hogy használja a nyelvet, valamint, hogy a módszer működőképes, hiszen az anyanyelvedet is úgy sajátítod el, hogy csak egyfajta nyelvi impulzust kapsz.

A mögöttes logikát értem, és nem is mondanám az elméletet okvetlenül hülyeségnek, az más kérdés, hogy a legtöbb tanár módszertanilag nincs felkészítve arra, hogy az abszolút alapokat is célnyelven adják át, aminek az az eredménye, hogy a diákoknak ebből adódóan nincs semmi sikerélményük.

2020. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóban elmondja magyarul, amit tudni kell, a táblára pedig csak az kerül fel, amit nem lehet szóban elmondani. Pl. kiejtés alapján egy kezdő nem fogja tudni helyesen leírni az idegen szót, ezért az táblára kerül, hogy onnan le tudja másolni. De ez egyébként más tárgyaknál is így van.


Egyébként rosszul vontad le a következtetést: Attól, hogy nem ír a tanár magyarul a táblára, az még nem jelenti azt, hogy nem is írhat. Maximum csak nem akar vagy még nem volt szüksége rá.

2020. febr. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezt egy nyelvtanár így konkrétan kimondta nekem. Én csak magántanítványokat korrepetáltam eddig angolból, és ott simán írogattam magyarul is a kis táblámra, eszembe se jutott volna, hogy ezt nem szabad. Mi anno a gimiben még B2es szinten is magyarul vettük a nyelvtant, bár arra nem emlékszem, hogy a táblára írt-e magyarul a tanár.
2020. febr. 6. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Kevesebbet kell írni, ha ne írják oda a szavak, mondatok mellé a jelentésüket.

A nyelvtani táblázatokat pedig nem biztos, hogy jó ötlet lefordítani.

A magyarázat felkerülhetne vázlatosan, csak nem biztos, hogy jegyzetelni akar a tanár.

2020. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az úgy működésképtelen lenne, ha a legalapabb nyelvtant a nyelvet még nem értő osztály előtt idegen nyelven kezdi el magyarázni, például azt, hogy a főneveknek nemük van, vagy hogy az igének ezek az alakjai szerepelnek a szótári alakban. Úgyhogy megszólal a tanár magyarul, de a táblázat már csak idegen nyelven kerül fel a táblára.

Igyekeznek kihasználni az időt, hogy az idegen nyelvvel többet érintkezhessetek.

2020. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!