Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A növényeknek vannak érzéseik?...

A növényeknek vannak érzéseik? Szerinted?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságól kérdezem :)
2010. aug. 21. 15:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2010. aug. 21. 16:07
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor a harmadiktól és az utolsótól kérdezem, hogy amikor a kísérletet olyan körülmények közt végzik, ahol a környezet nem befolyásolja a teszteredményt (például elektromágneses szempontból szigetelt), miért nem jönnek az eredmények? Még tettleges bántalmazásra sem, nem csak "lelki terrorra".


Aki ezt elhiszi, az nem okosabb, mint egy zöld moszat.

2010. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 zsana1495 válasza:

Google-ban megkerestem és az első oldalra mentem. [link]

"Ugyanez történt, ha egy leszakított levéldarabkára rögzítette a műszert. Ha csak a növény közelébe ért azzal a szándékkal, hogy megégeti, a virág „megőrült". Viszont ha közelített hozzá, de valójában nem volt szándékában megperzselni a levelet, a növény nyugodt maradt. Egy másik kísérletben olyan dologgal „fenyegette meg" a sárkányfa levelét, ami nem jelentett valódi veszélyt (meleg kávéba mártotta a levelet.) Ekkor olyan jel jelent meg a papíron, amilyet az ember akkor ad, ha álmos, vagy unatkozik. Később huszonöt különböző fajtájú növénnyel és gyümölccsel igazolódtak be ugyanezek a reakciók, sőt, azóta tojással és baktériummal is hasonló eredményekre jutottak"

2010. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

16:34

ßazmeg megváltoztattad az életem! Ez az abszolút tudománytalan női magazin mindenről meggyőzött! Hisz a Maxima aztán a tudományos hitelesség netovábbja. Istenem! Fogalmam sincs hogyan kételkedhettem eddig!

2010. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A cikk poligráfus szakértőre hivatkozik, aki poligráfot kötött növényre. Tehát a derék szakértő vagy megőrült, vagy úgy kacsa a cikk ahogy van. Poligráf egyszerre mér vérnyomást, pulzust, levegővétel gyakoriságát, bőr elektromos ellenállását. Ezekből szegény növénynek egyik sincs.
2010. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Strigi ***** válasza:

Az 'érzelem' alatt szerintem egy a döntéseket az ösztönök és tudatos gondolkodás mellett vagy ellen befolyásoló neurológiai jelenséget értünk.

Innentől evidens, hogy a növények nem elég fejlettek, hogy bármi ilyesmit feltételezni megfordulhasson a fejünkben.


A gondolkodás, az ösztönök, a társadalom és minden más, ami az érzelmekhez köthető kizárólag az állatokra értelmezhető (azok közül is a fejlettebbekre szokás, de növények kizárva).

2010. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!