Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e hogy Theia = Mars?

X0 kérdése:

Lehet-e hogy Theia = Mars?

Figyelt kérdés
A Hold úgy keletkezett, hogy egy Mars méretű bolygó ütközött a Földdel, azt mondják legfeljebb 4 km/s sebességgel, Theia-nak nevezték el, és csak valószínűsítik, hogy a Föld egyik Lagrange-pontjában volt korábban. Az is lehet, hogy nem olvadt össze a Földdel. A Mars pont egy Mars méretű bolygó.

2021. ápr. 24. 19:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
nem
2021. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2021. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de arra is kíváncsi lennék hogy miért nem lehet.
2021. ápr. 24. 19:49
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem.
2021. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Gofrisütő ***** válasza:
97%
Szóval azt mondod, hogy ha két bolygó egymásba csapódik, az egyikből egy hold méretű kőzetdarab leválik (a HoLd Az HoLd MéReTű JaJ dE OkOs VaGyOk) akkor a másik sértetlenül megússza, és eltávolodik? Ez úgy történt, hogy mindkét bolygó kőzetdarabokra vált szét, majd a gravitáció miatt lett a föld és a Hold.
2021. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Ha telibetalálja, akkor is lehet hogy nem 2, hanem 3 darab lesz belőle később: a 2 a Föld + Hold, a 3 a Föld + Hold + Mars. Kicsi az esélye hogy pont telibe találja, általában csak súrolja: a szélei érintkeznek, így mindkét bolygó széléről leválnak kőzetdarabok. A 2 bolygó közepe megmarad.
2021. ápr. 24. 20:58
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kategóriában miért akarja mindenki megváltani a világot?

Naponta tesznek fel emberek kérdéseket ilyen elvont témakörökben, aztán miután megkapták a precíz választ, nekiállnak okoskodni, hogy az nem is úgy van.

Az összes ilyet te írod ki? Miért?

2021. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem, én kíváncsi vagyok rá. 1 azonosítóm van, nem vagyok anonim, így látod hogy más kérdést én írtam-e ki. Fizikus vagyok. Egyébként akkor még folyadék volt a Föld. Ha nem a Lagrange-pontban keletkezett a Theia, akkor kicsi az ütközés esélye, általában mellette elhalad, módosítják egymás pályáját. Ha Theia = Mars, akkor nem egy Lagrange-pontban volt az ütközés előtt, tehát kicsi az esélye.
2021. ápr. 24. 21:24
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem vagy fizikus.
2021. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Ha mindkét bolygó széléről leválnak kőzetdarabok, akkor a kőzetdarabokból lesz a hold, és mindkét bolygó kissebb lesz, tehát az elméleted szerint a Marsnak kissebbnek kell lennie, mint a Theiának. Tudom, hogy a kákán is csomó keresek, de kutyaharapást szőrével kell győgyítani. Amúgy marsjárók már voltak a Marson, és a holdon is, nem gondolod, hogy a mintákból rájöhettek volna a nemlétező kapcsolatra? Egy kicsit lenézed a tudományt.
2021. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!