Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy a régi vakciná...

Mi az oka, hogy a régi vakcinák még az elmutálódott tüskés mutánsoktól is védenek?

Figyelt kérdés

Jött a hír, hogy bengáliban, afrikában triplamutáns variánst találtak, amit a PCR teszt sem mutat ki bizonyítottan. A koronavírus tüskefehérjére mutálódott el rajta, amivel csatlakozik a sejthez. Teljesen nyílvánvaló, hogy a vakcinák amik még a régi wuhani mutáns ellen lettek kifejlesztve nem érnek semmit az újabb variánsok ellen. Maga a PCR teszt sem mutatja már ki


Erre közőlték tegnap hogy a régi hagyományos vakcina, amivel oltunk védelmet ad ezekkel a mutánsokkal szemben is. El tudja ezt valaki magyarázni, mi lehet oka? Mert nagyon parasztvakításnak tűnik nekem


Olyan érzése van az embernek, mintha egy régóta velünk élő a közemberek számára ismeretlen vírusra most ráfognák, hogy járvány van. Azt állítják a tudósok, hogy wuhanban 2019-ben keletkezett ez a covid, holott már velünk volt legalább egy évvel korábban, de csak azért mondok egy évet, mert még korábbról nem őriznek szennyvízmintákat. Hála istennek, mert akkor lehet kiderülne hogy mindíg velünk volt ez a koronavírus [link]



2021. ápr. 27. 12:09
1 2 3 4
 1/39 Wadmalac ***** válasza:
77%

"a közemberek számára ismeretlen vírusra most ráfognák, hogy járvány van."



Láthatóan egy hatalmas konteó-keverék van a fejedben az egész pandémiával kapcsolatban és most találtál újabb kételkednivalót.

Aki így kezd, megerősítést szokott várni a koncepcióira, nem érdekli cáfolat.


Nézz utána, mi a különbség a különböző vakcinafajták hatásmechanizmusa közt, miért lehet az, hogy nem egyformán befolyásolja a hatásosságukat a vírus mutációja.

És annak is, hogyan működik a PCR teszt.


Ha ez nem érdekel, akkor GYK-s válasz sem.

2021. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%

"legalább egy évvel korábban"

Nem, nem volt.

Őrzünk régebbi mintákat is, és a régiekből nem mutatható ki.

Az az egy, amiről beszélsz, valószínűleg később szennyeződött be ezzel.

2021. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 hollófernyiges ***** válasza:
81%

"Teljesen nyílvánvaló, hogy a vakcinák amik még a régi wuhani mutáns ellen lettek kifejlesztve nem érnek semmit az újabb variánsok ellen."


Egyáltalán nem nyilvánvaló, attól függ hogy hol változott meg a külső protein. Ha nem változott alapvetően, akkor a legtöbb ellenanyag még felismeri, és a szervezet elég sok fajtát termel.

2021. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

"Jött a hír, hogy bengáliban"


Jött a hír, jött a hír, de azt megtanulhatta már mindenki, egyáltalán nem mindegy, hogy honnan jön a hír, nem kell, sőt nem szabad kritikátlanul elfogadni minden híresztelést.

A különféle tesztek és vakcinák hatásmechanizmusai mások, az, hogy valamelyik teszt már nem tölti be feladatát, az nem jelenti azt, hogy a vakcinákkal is ugyanez a helyzet.

A vírusmutációk ellen hatékonyak az eredeti törzsre kifejlesztett oltások, jellemzően az influenzavírus esetében is mindig az egy évvel korábbi mutációra vannak az oltások kifejlesztve, jobb lenne ugyan mindig az aktuális vírusra természetesen, de erre nincs idő, a gyógyszertesztek sokáig tartanak, az oltás pedig azonnal kell.

Persze a hatékonyságot tesztelik ettől függetlenül, mert tényleg van rá esély többszörösen mutálódott vírus esetén, hogy csökken a hatékonysága az oltásnak.

Ha egyszer azt állítják, hogy a jelenlegi mutációk ellen jók a mostani vakcinák, akkor felesleges ebben kételkedni, mert rövidesen úgyis kiderül, ha ez valótlan, nem érdeke senkinek az igazság elkendőzése, mellesleg magukat az oltószereket is tudják kis mértékben változtatni, hogy a már mutálódott vírust veszik alapul, itt csekély a módosítás, nincs olyan hosszú engedélyezési procedúrája, mint egy új vírus elleni új vakcina esetén.

Ha nem hiszel a magyar eü hivatal tájékoztatásának, akkor figyeld a külföldi híreket, mert sajnos előfordulhat olyan eset, hogy igazzá válik, amit írsz, de alig hiszem,hogy ne lenne világszenzáció és szerintem itthon is a lapok első oldalán lenne beharangozva.

2021. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes dolog ez a covid tüskefehérje. Talán épp ez az egyik bizonyíték hogy mesterséges a vírus, ugyanis már az eredeti vuhani törzsben is 95%-ban tökéletesen passzolt az ACE2 receptorhoz. Ez még a későbbi mutációkkal némileg feljavult, de a 95%-ot nagyon tovább már nem igen lehet fokozni, elméletileg is csak 5%-al. Ha nagymértékű lenne egy tüskefehérje mutáció, akkor az csökkentené a virulenciát, mert "elrontaná" a sejthez kapcsolódási folyamatot, és az a törzs nagyon rövid idő alatt eltűnne. Tehát a tüskefehérje olyan nagyon nem változhat, mert már szinte tökéletes. Ezért is állítják határozottan a kutatók, hogy ez a tökéletesség egyben a vírus gyenge pontja, ugyanis amelyik vakcina a tüskefehérjére apellál, az mindig hatásos marad.
2021. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 sadam87 ***** válasza:
81%

"Talán épp ez az egyik bizonyíték hogy mesterséges a vírus,"

Ez elég béna bizonyíték, mivel fehérjét tervezni marára nem egszerű dolog. Konkrétan gyakran evolúciós mechanizmusokat használnak a megfelő fehérjék létrehozásához.

[link]

"95%-ban tökéletesen passzolt az ACE2 receptorhoz."

Ez mit jelent pontosan? És honnan van az információ?

"Tehát a tüskefehérje olyan nagyon nem változhat, mert már szinte tökéletes."

Hát azért annyira nem tökéletes, mert például a D614G mutáns esetében jelentősen javult az affinitás.

[link]

Mutációk is akadnak bőven a spike protein génjében (persze ezek egy része minden bizonnyal nem befoláysolja jelentősen a működést és felismerést):

[link]

2021. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%

"már az eredeti vuhani törzsben is"

Azt ugye tudod, hogy már ez is hosszas fejlődés eredménye, több állaton keresztül?

Ezt mind laborban tervezték?


"95%-ban tökéletesen passzolt"

Ez nem igaz, mert az új verziók pont azért fertőznek sokkal jobban, mert jobban passzolnak!

Akkor miért nem eleve ezt tervezték?

Másrészt: ha ilyen gyorsan kialakultak ennyivel jobb mutánsok MAGUKTÓL - akkor nem lehetséges, hogy az eredeti is magától alakult ki?

Nem csak 5% a különbség!

2021. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%
Ez idáig ez a legrészletesebb összefoglaló tanulmány a témában ha érdekel. Egy gy.k. válaszban a részleteket értelemszerűen nem szándékozom kibontani, már csak a terjedelem miatt sem, és időm sincsen rá. [link]
2021. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
78%

Próbáld elkepzelni igy:


Kell valami a farkastamadas ellen. Nosza, feltalaljuk a sörétes puskát. Szuper, mert távol tartja a farkasokat. Viszont támadnak a hienák is, és kiderul, hogy ezek ellen is jó a sörét.


Aztán jönnek a medvék, és kiderul, hogy ellenük már nem annyira, de még mindig jobb puskával, mint puszta kézzel...

2021. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 sadam87 ***** válasza:
81%

#8

Ne!!! Újra támad a kamucikk!!!! XD XD XD XD XD

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

56. válaszom

(Amúgy te hány oldalt olvastál el a 193-ból?)

2021. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!