Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vakcinák mellékhatása...

A vakcinák mellékhatása minden esetben tulajdonképpen a szervezet vakcinára adott immunválasza?

Figyelt kérdés
Mostanság sok szó esik az oltások mellékhatásairól, és felmerült bennem ez a kérdés.

2021. jan. 28. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt egy komoly oltásmellékhatásom egy ismétlőoltástól, azaz előtte éveken keresztül kaptam ugyanazt az oltást és egy ismétlőjétől meg hetekig a csillagokat láttam a fájdalomtól. Nem valószínű, hogy immunválasz volt, ez arra a karomra korlátozódott, amit megszúrtak.
2021. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valóban, arra nem gondoltam, hogy a mellékhatások nem feltétlenül jelentkeznek testszerte, ergo nem lehet immunreakció.
2021. jan. 28. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás reakció is lehet.
2021. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem a vakcina mérgező hatása, vagy kisugárzása, vagy sejtromboló hatása miatt lehet mellékhatás, az allergián kívül.
2021. jan. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Az egy túl heves immunreakció egy ártalmatlan anyaggal szemben.
2021. jan. 29. 07:50
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
97%

Lehet éppenséggel helyi mellékhatás is immunalapú.

A gyulladások is.


Általánosan tényleg immunrendszeri túlreagálások, allergiák a mellékhatások. Nincs a vakcinákban mérgező anyag.


Régebben előfordultak olyan mellékhatások is, amiknek semmi köze a vakcinához, csak a helytelen beadáshoz.


Például nem megfelelő oltási higiénia.


Ötvenes, hatvanas évekből származnak sztorik, hogy előfordult, hogy több gyereket végigszúrtak ugyanazzal a tűvel.


Ma az ilyesmi kizárt. Legalábbis itt, Európa közepén.

2021. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül immunhatás. A vakcinában alapvetően egy ellenszer és egy csomagolóanyag, vivőanyag van. Ezek fehérjék, vegyületek, amelyekkel a szervezet reakcióba lép. Ez jellemzően immunanyag termelés, de egy sor más nemkívánatos vegyi reakció is lejátszódhat. A dolog másik fele, hogy az ilyesmiket tiszttással, szűréssel, centrifugálással és más módokon választják szét egyéb anyagoktól. Azonban 100%-os tisztítás nem létezik. Minden attól függ, milyen mennyiségű más anyag marad ott, az hol hat, és ez a reakció a szervezet normál működését mennyire befolyásolja. Hétköznapi szóval lehet lokális mérgezés is, amit jó esetben a szervezet közömbösít (kilök).
2021. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!