Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A legőszintébb hited szerint...

A legőszintébb hited szerint hogyan keletkezett a mindenség?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 23:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Leültem kicsit gondolkodtam, és úgy éreztem valamit kell tenni mert a nagy üresség az elég unalmas. Aztán még egy kicsit gondolkodtam, meg vártam, hogy mit is tehetnék. Utána amikor volt egy üres hetem nekifogtam. Először megalkottam az eget és a földet. Ez már kezdett tetszeni, de még mindig valami hiányzott. Ekkor kicsit kísérleteztem és arra gondoltam kéne ide egy kis világosság, és ez láttam, hogy ez egy jó dolog és egyre izgalmasabbanak találtam a dolgot. Meghát a fiúknak is meg kellett mutatni, hogy valami jó dologgal foglalkozok, és nem csak úgy elvagyok és nem csinálok semmit. Meg hát, nap nélkül nehéz volt elmagyarázni, hogy tulajdonképen csak lopom a napot, ezért is volt szükségem arra, hogy legyen nappal meg éjszaka. A következő lépés nehezebb volt, arra rá kellett gyúrni egy picit. Ehhez elmentem Sanyihoz kérni egy fánglit mert kellett egy boltozatott rittyentenem, a fiúk azt javasolták nevezzeme el ezt égnek. Most már kezdett a cucc egy világra hasonlítani, de ha itt félbehgyom akkor gáz van. De ez elég fárasztó volt, tehát várni kellett még egy napot (meg különben is kicsit még igazítani kellett, mert nem igazán járt pontosan). Ez után alkotni kellett valami még izgalmasabbat és kitaláltam, hogy a szép nagy egybe függő víz szép ugyan de túl unalmas, ezért tettem bele pár szárazföldet (mostmár vissza kéne adni Sanyinak a fánglit). Közben beszéltem Bélával a kertésszel, hogy tegyünk már fákat meg növényeket a szárazföldre mert így olyan kopár az egész, és így is lett, kimentünk Bélával és egész nap kapáltunk meg ültettünk.
2021. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Wadmalac ***** válasza:
87%

A belső "józan gondolkodásom" kicsit a csak a nulla másodperctől létező térrel és idővel nincs kibékülve, ez nehezen emészthető.

Elfogadhatóbb számomra egy ciklikus univerzum gondolata vagy az a verzió, miszerint ősrobbanáskor két univerzum jött létre és a másik időben visszafelé halad.

Mivel semmit nem tudunk a nulla előtti másodpercről, ez még belefér a tudománynak nem ellent mondó hit kategóriájába, semmiben nem mond ellent annak, ami a nulladik másodperc óta történt és én sem kételkedem abban a részben.


Természetesen tudom, hogy a valóság nem foglalkozik azzal, nekem milyen verzió szimpatikusabb.

2021. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintem illik, mert a tudomány foglalkozik a világ keletkezésével"

Az lehet, csak a tudományos módszertan egyik lényege és célja, hogy figyelmen kívül hagyja az emberi képzeletet, vagy hogy mit hiszünk, mit tartunk logikusnak, vagy mit tudunk egyáltalán felfogni.

Lehet persze filózni ilyeneken, csak annak nem lesz sok köze a tudományhoz. (Hacsak nem építünk rá egy elméletet, kísérletet, matematikai hátteret, stb.)

2021. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
96%
Az ősrobbanásra bizonyítékok vannak, ez nem hit kérdése. Ami sokkal nehezebb kérdés, hogy mi vezetett az ősrobbanáshoz, mit volt előtte (egyáltalán van-e értelme feltenni ezt a kérdést, mert ha nincs téridő, akkor mit jelent az, hogy "előtte"). A magam részéről el tudok képzelni egyfajta ciklicitást, de nem "hiszek" benne, mert nem tudhatom, hogy igaz-e. Legőszintébb hitem sincsen, mert ha nem tudom a választ, akkor a hézagot nem tömhetem be hittel.
2021. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Jobb lett volna, ha úgy teszem fel a kérdést, melyik tudományos elméletet tartod a legvalószínűbbnek?

Habár nem, mert erre is az jönne, hogy izé... a big boomot támasztja alá a legtöbb mérés... Ami... rendben van.

Wadmalac: tetszik a ciklikus univerzum gondolata. Ami a másikat illeti, szintén roppant érdekes, azonban feltételezhetjük-e azt, hogy az időnek van vége? Az univerzumnak véges ideje van? Ez a "vég" vajon ugyanabba az állapotba viszi-e az univerzumot, amiben a "keletkezés" előtt volt? Sci-fi kategória, de vajon lehetséges-e az univertumok közötti átjárás? Talán így magyarázható meg az időutazás?

2021. máj. 12. 10:57
 16/39 anonim ***** válasza:
3%
Wadmalac hülyeséget beszél. Ne higgyél neki. És most lehet lepontozni!
2021. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Aki hülyeséget beszél az max én lehetek 😆 Elég régóta követem Wadmalacot hogy tudjam nem szokott megalapozatlan dolgokat állítani
2021. máj. 12. 11:04
 18/39 LeonScottKennedy ***** válasza:
59%

"Talán így magyarázható meg az időutazás?"


Időutazás csak az idődilatáció kihasználásával lehetséges. Úgy is csak a jövőbe. És ez sem időutazás a szó szoros értelmében, szimplán csak az egyenes, amin halatsz, jobban görbült. Viszont láttam egy olyan elméletet, miszerint két egymáshoz közeli feketelyuk között úgy forgatódik ki a téridő, hogy ott meg ugyanezen elv szerint visszafelé lehet utazni az időben. Erről nem tudom, mit érezzek, közel nincs elég információm erről, hitre meg nem alapozok.

2021. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Wadmalac ***** válasza:
97%

"Wadmalac hülyeséget beszél."

Elolvastad legalább?

Létezó hiptézieskről írtam, tudósok tollából.

Szvóal kettőn közül ki beszél hülyeséget?

2021. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
70%

15

Az univerzumnak véges ideje van olyan szempontból, hogy ha az utolsó fekete lyuk is kiégett, és egyetlen atom sincs már a világegyetemben, akkor nem változik semmi. Van-e értelme az időt mérni egy ilyen rendszerben?

2021. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!