Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A legőszintébb hited szerint...

A legőszintébb hited szerint hogyan keletkezett a mindenség?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 23:53
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

27es nagyon durva!

Tudsz errol tobbet vagy tudod linkelni?

2021. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
30: Ezek abba is belekötöttek volna :D
2021. máj. 12. 20:28
 33/39 anonim ***** válasza:
90%

Van róla videó, keresd meg. De ez csak kis részlete egy nagyobb előadásnak, a vége felé, mert ez csak egy elképzelés.

Felrajzolt egy olyan részecskét, amelyik mai elemi részecskékből jön létre, és annyira gyenge a kötés, hogy 3 ezred fok fölött szétbomlik. A nagysága meg nagyobb lesz 100 milliárd fényévnél.

Nem tudom, milyen számítások támasztják alá, hogy létezhet ilyen részecske - de, ha létezhet, akkor ebben az új világban is lehet anyag, lehetnek folyamatok, és talán élet is.

Egy kicsit hideg meg lassú lesz a mostanihoz képest.

2021. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen "hitem".

Pusztán elfogadom a tudomány megállapításait, miszerint minden bizonnyal ősrobbanás történt.

2021. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Gofrisütő ***** válasza:
Őszintén? Én úgy gondolom, hogy az ősrobbanás, és az univerzum tágulása az egy 4 dimeziós gömb növekedése miatt van, aminek a felszíne a mi világunk (nem az én elméletem, idáig ezt egy gyakoris elméletben láttam, már nem emlékszem, mi volt a kérdés). És miért kezdett növekedni az a gömb a semmiből? Erre megvan a saját elméletem. Mi van, ha egy 5 dienziós gömb megy át a 4 dimenzión, ezért kezdett növekedni a semmiből, ebből az követketik, hogy ez visszafelé is le fog játszódni. Valószínűleg teljes baromság, de őszíntén ebben hiszek.
2021. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes!
2021. máj. 17. 13:54
 37/39 anonim ***** válasza:

35ös, van olyan elmélet ami szerint a mi 3 dimenzios univerzumunk, egy 4 dimenzios feketelyuk három dimenzios esemény horizontja. Gondolom ebben az esetben a feketelyuk összeomlása volt az ősrobbanás.

Azt hiszem ezt nevezik holografikus univerzumnak. Az fekete lyukba jutto informació az esemenyhorizontra vetül ki, vagy valami ilyesmi.

2021. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
0%
Isten teremtette
2021. júl. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 kretens ***** válasza:
Az hogy mi volt az ősrobbanás előtt hasonló hogy mi volt előtte amikor még meg sem születtünk.Ha saját létezésünkből indulunk ki akkor születésünk előtt a saját szempontunkból gyakorlatilag olyan mint ha se tér se idő nem lett volna ami csak akkor realizálódott mikor két fél egy nő és egy férfi szerelme által testet öltöttünk.Valahogy az ősrobbanás elméletét is igy képzelem el.Tehát két egymástól eltérő valaminek az egyesülése vagy kölcsönhatásának az eredménye.Számomra az is egyértelmű hogy az idő mint olyan tehát az idő múlása csak számunkra és minden más élőlény számára létezik mert tudjuk hogy véges mivel nem élünk örökké.
2021. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!