Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most az mitől függ, hogy hány...

Most az mitől függ, hogy hány évet élnek a nagyszüleim? Volt olyan aki azt mondta, hogy élhettek volna 70 helyett 90 ig 100 ig is ha egészségesen éltek volna, dehát ha sokat dolgoztak és ettek mindenféle bio ételt akkor mi az akadálya?

Figyelt kérdés
Sőt nem is értem ezt az ellentmondást, hogy egy részről dícsérik a mediterrán diétát a sok olívaollajjal, máshol pedig azt mondják, hogy nyugodtan lehet enni disznózsírt csak ne napraforgóolajat...A telített zsírsavak már nem számítanak ellenségnek? Nem pont az érelmeszesedés okozza az időseknél a krónikus betegségeket? Nem értem.
2021. máj. 22. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy ki meddig él és milyen egészséges marad, nagyrészt genetika.

Van olyan rokon, aki 88 éves, szemmel láthatóan semmi baja, a kertet nagyrészt egyedül csinálja (a kertet felásni szokott segíteni neki valaki, a kapálást egyedül végzi), háztartásban takarításhoz, fözéshez, sütéshez nem igazán kell segítség neki, értelmesen lehet vele beszélgetni, tájékozott a napi történésekröl is, és mindezt úgy, hogy 20 éves kora óta napi 1-2 doboz cigit elszív, tipikus magyaros ételeket eszik, sok hússal, jó zsírosan, zöldségeket, gyümölcsöt alig. Elhízva nincs, az összes orvosi paramétere normális, a vérnyomása inkább alacsony, az érrendszere, a szive, tüdeje rendben van.

Ennek ellenére nem hiszem, hoyg másoknak követendö példa lenne, de neki ilyen sezrencsés genetikája van.

2021. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A genetikán kívül számít az, hogy valaki mennyire tette tönkre magát, a sok munka sem jó, el lehet benne kopni, de egy csekély fizikai munka viszont fitten tart, megőrzi a kondíciót, meg a mértékletes, de azért változatos táplálkozás.

Dagadt öreget sem láttam még.

2021. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Dagadt öreget sem láttam még."


Hát pedig igen sok van!

2021. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
hatvan éves dagi van, de az még nem öreg, nyolcvan az már igen, de azok mind soványak.
2021. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A nagy Levin ***** válasza:
Nagyanyám 97 volt, hogy meghalt, volt rajta vagy plusz húsz kiló.
2021. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!