Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik madárnak van ilyen hangja?

Melyik madárnak van ilyen hangja?

Figyelt kérdés

[link]


És csak a lakhelyem környékén hallom már tavaly óta, sehol máshol nem. Milyen madár ez? Ennyire ritka? Fekete rigóra gondoltam először, mivel tuti hogy fekete és arra is hasonlít, így hát youtube-on rákerestem és semmiféle ilyen hangot nem adott ki.



2021. máj. 23. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A hangot nem tudom meghallgatni (a hiba valószínűleg az én készülékemben van), de a feketerigó szereti utánozni a környezetét, úgyhogy valószínűleg az. Én home officból dolgozok egy éve, és tavaly nyáron meg most is megőrültem attól, hogy a környékbeli rigók mindig leutánozzák a csengőhangomat. Kell nekik egy hét, mire megtanulják, úgyhogy hetente változtatok csengőhangot.
2021. máj. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


ebben lehet valahol, de az első 10 percben nem volt-

2021. máj. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
feketerigó lesz
2021. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Én sem tudom meghallgatni. A fekete rigónak sokféle hangja van, egyszer -erről a hangutánzó képességről még nem hallottam- esküszöm, a boci-boci tarkát hallottam az egyiktől.
2021. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez feketerigó.
2021. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel feketerigó, de azért nem zárnám ki a léprigót sem, ha szoktál látni a környéken.
2021. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Első nem utánoz le semmit. Mindig ugyanezt a hangot adja ki. Ha fekete rigó akkor valóban nagyon egyedi amelyik itt van. Ha pl elkapja vmi és annyi lesz neki akkor nem fogom többet hallani. Mert ő egy egyéniség
2021. máj. 24. 08:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy utánoz, hogy meghall valamit, aztán már mondja ő is. Hanem meghall valamit, megtetszik neki, onnantól kezdve azt mondja, amíg valami még jobban meg nem tetszik neki.

Szóval valahol valamikor hallotta, azóta így énekel.

2021. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az énekesrigó mérete, testalkata majdnem azonos a feketerigóval. Gyakran fordulnak elő együtt, rossz látási viszonyok között könnyen össze is lehet téveszteni a két havert.

Az énekesrigó tollazata szürkés barna, sötétbarna, vagy fekete pettyekkel. Ő a mókamester, aki telefoncsöngést, vagy egyszerűbb dallamot utánoz.

Míg a feketerigó néha néhány méterre is megközelíti az embert, az énekesrigó félénkebb. Megfigyeléséhez távcsövet ajánlok.

2021. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még valami.

Ha van szőlőlugasod, hasítsd fel hosszában néhány műanyagpalack oldalát, és burkolj be vele néhány fürtöt!

Néha a "priuszos" szőlőrigó is csatlakozik a bandához.

2021. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!