Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt valaki megmagyarázná ?...

Ezt valaki megmagyarázná ? Nem értem, hogy jött ki. "Öten vannak, de négy fővel számolunk, mert egy kimarad, ketten osztoznak egyen, akkor mennyit fizetnek egy darabért" 392 lenne a megoldás elvileg.

Figyelt kérdés
A Levezetés érdekelne. Egy könyvben olvastam , de nem jöttem rá , hogy kell kiszámolni.

2021. jún. 12. 18:34
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Jó, ezt találtuk a másodiknál – adott át egy fekete borítékot, amit remegő

kézzel kinyitottam, kivettem belőle a papírlapot, és villámgyorsan elolvastam a

szöveget. – Fogalmunk sincs, hogy mi lehet az eredmény, próbálkoztunk... –

ingatta a fejét Csenge.

– Oké, nézzük – meredtem rá a szöveges feladatra. – Öten vannak, de négy

fővel számolunk, mert egy kimarad, ketten osztoznak egyen, akkor mennyit

fizetnek egy darabért... – motyogtam.

– Mit csinál? – kérdezte Bence suttogva, feltehetőleg rám célozva, én azonban

csak jobban összehúztam a szemem, és megráztam a fejem.

– Háromszázkilencvenkettőbe kerül darabja – mondtam ki hirtelen. – 3-9-2 a

megoldás. Futás! Siessetek – kiáltottam rájuk"

2021. jún. 12. 19:08
 12/30 A kérdező kommentje:
Ennyi. Ezért kérdem van -e itt valami matekos. Akár másodfokúval vagy valamivel nem tudom ki lehet e találni ennyiből.
2021. jún. 12. 19:09
 13/30 anonim válasza:
83%
Valószínűleg csak nem olvasta fel a teljes feladatot
2021. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
ez a teljes feladat , ezért is nem értem. Én is voltam mér matekversenyen is még gimnáziumban. Az érettségim 5-s lett belőle, egyetemen tanultam is 2 félévig de nem tudom ezt hol kellene elkezdeni.
2021. jún. 12. 19:24
 15/30 A kérdező kommentje:
A feladatok eltérnek egymástól. Ilyen keresgélős kutatgatós feladat volt. Amit ha megfejtesz a másik feladat más.
2021. jún. 12. 19:25
 16/30 A kérdező kommentje:
Az iskolák versenyének a 2. részébe van olvassátok el. tényleg ennyi. De simán lehet hogy csak összedobott a szerző pár számot. De ha van megoldáslevezetés az érdekelne.
2021. jún. 12. 19:26
 17/30 A kérdező kommentje:
Maradj velem a könyv címe(leiner Laura), bár nem sokra mentek vele nincs benne több ennél.
2021. jún. 12. 19:30
 18/30 anonim válasza:
85%

#13

Olvastam a könyvet és az alapján mondom, hogy lehet nem olvata fel "hangosan" a feladat elejét, vagyis az adatokat csak azt a részét ahol a számolás van

2021. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Az lehet , én azt gondoltam rám célzol. Igen, ebben ennyi volt leírva , a többi feladat megoldása mindig kijött valahogy. Ezért gondoltam hátha ki lehet számolni.
2021. jún. 12. 19:39
 20/30 A kérdező kommentje:
ennyiből is
2021. jún. 12. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!