Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt valaki megmagyarázná ?...

Ezt valaki megmagyarázná ? Nem értem, hogy jött ki. "Öten vannak, de négy fővel számolunk, mert egy kimarad, ketten osztoznak egyen, akkor mennyit fizetnek egy darabért" 392 lenne a megoldás elvileg.

Figyelt kérdés
A Levezetés érdekelne. Egy könyvben olvastam , de nem jöttem rá , hogy kell kiszámolni.

2021. jún. 12. 18:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem valós feladat, egyszerüen csak "jól hangzik", de semmi értelme sincs!
2021. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Még lehet ráírok a szerzőre, hátha mégis van megoldása.
2021. jún. 12. 20:08
 23/30 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan, mint a 42. :) [link]


"Miért a 42?


Douglas Adamset számos alkalommal megkérdezték, miért választotta a 42-es számot. Sok elmélet született[6] de Adams mindet visszautasította. 1993. november 3-án megadta a (végső) választ az alt.fan.douglas-adams oldalon:

A válasz nagyon egyszerű. Ez egy poén volt. Kellett egy szám, egy közönséges, nem túl nagy szám, és én választottam egyet. Bináris számrendszer, 13-s számrendszer, tibeti szerzetesek mind teljesen lehetetlen ötletek. Ültem az asztalomnál, bámultam ki a kertbe és arra gondoltam, 'a 42 jó lesz', és legépeltem. Történet vége.


Miközben a 42 egy mélyebb jelentés nélkül választott szám volt, Adams részletesebb magyarázatot is adott egy 1998-ban felvett interjúban, melyet a BBC Radio 4-ben Iain Johnstone-nak adott az első műsor 20. évfordulója alkalmából. Szüksége volt egy számra, próbálta kitalálni, milyennek kéne lennie egy „közönséges számnak.” Kilőtte a nem egész számokat, aztán eszébe jutott, amikor együtt dolgozott John Cleese-zel egy videón. Cleese-nek kellett egy 'vicces szám', és Adams úgy vélte, a szám, amit Cleese kitalált, a 42 volt, ezért úgy döntött, ő is ezt használja.


Adams a The Burkiss Way című BBC komédia részére szintén írt egy vázlatot 42 Logical Positivsm Avenue címmel, melyet 1977. január 12-én tűzött műsorra a rádiócsatorna, vagyis 14 hónappal azelőtt, hogy a 42-es szám feltűnt volna a negyedik rádiójátékban 1978. március 29-én.


2000 januárjában a Book Club című rádióműsorban egy fórumozó kérdésére, hogy honnan jött a 42-es szám, Adams azt válaszolta: egy reggel munkába menet, miközben még a jeleneten dolgozott, azon gondolkozott, minek kéne a válasznak lenni. Végül úgy döntött, valami olyannak kéne lennie, aminek semmi értelme sincs - egy szám, és valami evilági. És így jutott el a 42-höz, teljesen véletlenül.


Stephen Fry, Adams egyik barátja azt állítja, Adams pontosan elmondta neki, miért pont 42. És az oka csodálatos és rendkívüli és ha erősen gondolkodsz rajta, teljességgel nyilvánvaló. Azonban Fry azt mondja, megígérte, hogy senkinek nem mondja el a titkot, és hogy annak vele kell mennie a sírba.


John Lloyd, aki Adams munkatársa volt a The Meaning of Liff és két rádiójáték-epizód során, azt mondta, Douglas szerint a '42 a kétjegyű számok között a legviccesebb.'


Van egy örökzöld mese arról, hogy a negyvenkettő tulajdonképpen Adams tisztelgése az elnyűhetetlen ponyvaregények előtt, és valójában egy átlagos ponyva átlagos oldalán átlagosan ennyi sor van."

2021. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 2*Sü ***** válasza:
76%

Egyrészt egy regényről van szó, egy fikcióról. Ez nem egy tényleges verseny, tényleges feladattal, a feladat és a megoldás is lehet fiktív. Így sem megoldhatónak nem kell lennie, sem helyesnek lennie a megoldásnak.


A szövegkörnyezetből meg nekem az jön át, hogy az „Oké, nézzük” résznél nem a feladatot olvassa fel hangosan, hanem a feladat elolvasása után hangosan gondolkodik.


Ha a feladat ez lenne: „Egy baromfi udvaron tyúkok és nyulak vannak. 20 fej és 50 láb. Hány tyúk és hány nyúl van az udvaron?”, akkor a szöveg így nézne ki:


– Oké, nézzük – meredtem rá a szöveges feladatra. – Minden állatnak egy feje van, így 20 állatról van szó. Két lába mindegyiknek van, így nyulanként van két extra láb, akkor mennyi nyúl is van… – motyogtam.

– Mit csinál? – kérdezte Bence suttogva, feltehetőleg rám célozva, én azonban csak jobban összehúztam a szemem, és megráztam a fejem.

– 5 nyúl és 15 tyúk van – mondtam ki hirtelen. – 5 nyúl, 15 tyúk a megoldás. Futás! Siessetek – kiáltottam rájuk

2021. jún. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

Maga a feladat nem szerepel a regényben, csak az a pár részlete, amit a szereplő (nevében az író) kipécéz belőle.

Rákerestem, ez egy regénysorozat második része. Az első részben 11.-es a főszereplő, tehát itt a második részben is vagy ennyi, vagy 12.-es. A feladat ezzel szemben kb. egy általános iskola 3. osztályának felel meg. Az idézetből látni, hogy ennyire egyszerű. Kb. ez lehet:

5 gyerek a városban járkálva meglát egy cukrászdát, és egyikük meghívja a többieket oroszkrémtortát enni, mert az a kedvence, de a többiek még életükben nem ettek, és nem hiszik el neki, hogy az jó. Az egyikük lisztérzékeny, nem ehet. Ketten kövérek, fogyókúráznak, ezért elfeleznek egyet. Végül 1176 Ft-ot kell fizetni. Mennyibe került egy tortaszelet?

És itt jön az idézett rész:

"– Oké, nézzük – meredtem rá a szöveges feladatra. – Öten vannak, de négy fővel számolunk, mert egy kimarad, ketten osztoznak egyen, akkor mennyit fizetnek egy darabért... – motyogtam.

– Mit csinál? – kérdezte Bence suttogva, feltehetőleg rám célozva, én azonban csak jobban összehúztam a szemem, és megráztam a fejem.

– Háromszázkilencvenkettőbe kerül darabja"

2021. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Igen, akor nem bennem vana a hiba hgy nem tudtam :D
2021. jún. 13. 09:13
 27/30 A kérdező kommentje:
akkor
2021. jún. 13. 09:13
 28/30 Prokopf ***** válasza:
0%

Persze.

Visszafelé:

1. 5-1=4, 4/2=2

2. 5×2=5+5, => 5+(5-1)=9

3. 5-1=4, => 2+(1+1)=>2+(1/2)+(1/2)=3


321 => 392


Mire nem jó a matek!😃 Ugye kérdező?

Gratulálok!

2021. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Prokopf ***** válasza:

Jó. Akkor a teljesség kedvéért legyen:

239, 293, 329, 392, 923, 932 tagokból álló számhalmaz.

😆

2021. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Prokopf ***** válasza:

Alternatív megoldás:

🤲

610


Azaz két végtag, végtagonként 4 "ujjal"...


😂 tetszett, de akkor is bukta...

2021. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!