Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hagyományos ízzóknál is...

A hagyományos ízzóknál is megvannak a Erruptív protuberencia, fler, koronakidobódási jelenségek?

Figyelt kérdés

Egy gömb-lapos Földes FB-os oldalon vitába szálltam egy lapos Földessel. Váltig állította, hogy egy lámpa esetében, ami szerinte a Nap ugye ugyanolyan Naptevékenységek figyelhetőek meg, mint egy csillagnál. Azt írtam kommentbe, hogy már egy egyszerű tükrös távcsővel is meg tudja az ember figyelni a protuberanciákat és a fortyogó Napot, amiről így az ember meggyőződhet, hogy nem egy lámpa pl.


Az okkulár után különböző lencsékkel ki lehet a Nap képét vetíteni és az ember meggyőződhet róla, hogy az egy csillag. Azt válaszolta idézem : "Szerintem nem vagy tisztában a fogalmakkal. Három különálló, jól elkülöníthető jelenségről beszélünk! Fler, ez megvan a normál izzónál, Erruptív protuberencia, ez jelen van a régi típusú wolfram izzóknál, Koronakidobódás, néhány elképzelés szerint a szálak elszakadásakor hasonló jelenség megy végbe. Szóval mit nem mondtam jól? Ha csak erre hivatkozól, még mindig lámpa! Ennél sokkal több bizonyíték van! Olvass Van Herdenberg -et!"


Lehet hpgy igaza van?A hagyományos ízzóknál is megvannak ezek a jelenségek, mint a Napnál?



2021. jún. 16. 08:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyes számú szabály:"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." (Woody Allen)

A másik: Napba távcsővel? nooormááális???

2021. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

A hagyományos izzónál a "Langmuir-henger" jelensége van, mely egy szigetelő vákuumteret alakít ki a forró szál körül.


Ez teszi gazdaságossá a gáztöltéses duplaspirál konstrukciót, és ez akadályozza meg az ívkisülés begyúlását az izzószállal párhuzamosan a hálózati villanykörtéknél.

jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Az ilyeneket én

Sterilizálnám

Elvenném a választójogukat, és

Korlátoznám a szólásszabadságot

jan. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
0%
+ + verném őket minden nap, mint olasz a majmát 🤭
jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

#11 Válaszadó! A Woody Allen idézettel egyetértek, de az utolsó mondatoddal nem. Léteznek nap-távcsövek, és speciális kiegészítők Nap megfigyelésre:

[link]


#13, #14 Válaszadó(k), Kérlek fogalmazz(atok) pontosabban! Kire is haragszotok?

A laposfejű laposföldeseket én sem csípem.

jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!