Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A magas intelligencia egyik...

A magas intelligencia egyik mellékhatása, hogy nem tudod beleélni magad az élet mindennapjaiba, csak külső szemlélőként vagy “jelen”?

Figyelt kérdés

Más magas intelligenciájú személyek, hogy vagytok ti ezzel?


Hogyan tudjátok komolyan venni az életet, látván mennyi hülyeség, ostobaság van benne?


2021. júl. 1. 15:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 160 az IQ-m.

Suliban kihasználtam többször, igazából tanulás nélkül végeztem el az egyetemet is.

De inkább vállalkozó lettem, itt a való életben a tehetségemet pénzre váltva a határ a csillagos ég.

2021. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értem a kérdést, az azt jelenti, hogy nem nekem szól?
2021. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2


Esélyes :D

2021. júl. 1. 16:00
 4/23 Mojjo ***** válasza:
93%
Ez nem igazán intelligencia, sokkal inkább személyiség/ beállítódottság kérdése.
2021. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Az intelligenciának szerintem sem feltétlen van sok köze a társas kapcsolatokhoz, illetve az élet megéléséhez, szerintem ez inkább EQ kérdése.


A kérdéseddel viszont abszolút tételt adtál arról, hogy te nem vagy intelligensebb az átlagnál, azok az emberek igyekeznek maguk mellé emelni embertársaikat, a te kérdésed viszont süt a felsöbbrendüség érzetétöl.

2021. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5


Pont azon gondolkodtam, hogy most kerül-e valaki sunyi aki ismét ellenem használja fel a kérdést alattomos módon. És lám ez esetben sem sikerült elkerülnöm. Ej pszichopaták nélkül milyen egyszerű lenne. Na mind1

2021. júl. 1. 17:55
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
De minek ïrsz ki provokatív kérdést, miért nem fogalmazod meg úgy, hogy ne sov fel magasra a labdát? Tényleg olyan intelligens volnál ez nem kéne, hogy problémát jelentsen. Tök hülyén nèz ki, ha valaki arról rinyál, hogy miért hülye mindenki…ha a kacsa vízbefull nem a víz a hülye…és nem sértegetni akarlak csak rávilágítani néhány alapszintü hibára…
2021. júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Sov = dobd
2021. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat, kérdésedre viszont választ adva( bár én nem tartom magam intelligensebbnek senkinél - az én elvem szerint mindenki a lehetö legjobb tudása szerint éli életét, mièrt is lenne máskènt)


Célokat kell találni, kapcsolatokat építeni, olyan emberekkel beszélgetni, akik hasonló gondolkodásúak, mint te és így az élet egészen elviselhetö lesz, minden nehézsége ellenére.

2021. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Z003 ***** válasza:
73%

@6 Nem gondolod hogy ha sokszor fordul veled amit leírtál, hogy lehet hogy nem a többséggel van a baj hanem a te értékrendeddel.


Amúgy amit ötös leírt szerintem is helyes, amit leírtál az szerintem két dologra utalhat. Vagy tényleg borzasztó magas az intelligenciád (IQ), de alacsony az érzelmi intelligenciád és annak hiányéban alacsonyak a szociális érzéseid. Ezért arrogánsak és nárcisztikusnak tűnsz.


A másik meg hogy csak simán arrogánsan viselkedsz és rosszul értelmezed az IQ-t mint mértékegységet.


Emellett az amit leírtál nincs IQ-hoz köze. Sok olyan embert ismerek akiknek az átlagnál magasabb IQ val rendelkeznek és egyikük sem érzett így sokkal inkább az ellenkezője, tanárnak mentek hogy javítani tudjanak ezeken a gondokon (persze az én ismeretségi köröm nem reprezentálja a teljes népességet). Aztán volt a másik véglet, pár ismerősöm akinek átlagnál jóval alacsonyabb műveltséggel rendelkeztek, ez adódhat abból hogy alacsonyabb volt az IQ szintjük vagy csak nem érdekelte őket a művelődés. Miután lerakták az érettségit, páran elkezdtek úgy viselkedni mintha valamilyen puccos arisztokrata családból szálltak volna le közénk és olyan problémákat feszegettek mint amiket te is leírtál.


Ezzel nem azt akarom mondani hogy nincs rendben nálad valami vagy hogy hazudtál volna az intelligenciádról. Csak hogy ehhez nincs túl sok köze az IQ szinthez. Legfőképp attitűd kérdése ha az ember kitölt egy tesztet és megkapja hogy az emberek x százalékánál nagyobb az IQ-ja akkor könnyen fejébe szállhat az "felsőbbrendűség" érzése. Ami közel alaptalan mivel az IQ nem az ember műveltségét vagy képességeit írja le.


Amit te átélsz (ha persze ez nem egy troll kérdés) az szimpla arrogancia. Egy társasági/munka közegben lehet akármilyen magas az IQ szinted de a legtöbb ember nem szereti azokat akik felsőbbrendűnek érzik magukat. Mert hát az ember végtére is társas lény, mit ér az életed ha pl fejből tudod a pi elő 300 számjegyét ha nincs aki elviselje a jelenlétedet.

2021. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!