Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kozmikus háttérsugárzás...

A kozmikus háttérsugárzás 2D-s ellipszis ábrázolását, gondolom egy gömbnek kel elképzelni, ezt a körülöttünk lévő tér/univerzum minden irányából térképezték fel, tehát ennek az ábrázolásnak/gömbnek a középpontjában/origójában vagyunk?, vagy ...

Figyelt kérdés
...az űr egyik irányából rögzítették és félgömb akar lenni az az ellipszis, és magunkat ettől a méréstől/ábrázolástól távol a felszínére helyezzük?

2021. júl. 2. 12:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10 "A rádióhullám pont olyan gyors, mint a fény."

Ezt tudtam, de a galaxisos lencsézésről hallottál már? Galaxisokon keresztül nézve tudnak vizsgálni/látni olyan egyébb távoli galaxisokat, amiket a lencséző galaxis elhaladta előtt, meg után nem tudnak. Nagy fejtörést okozott ez annak idején, hogy a fény sebessége mégsem állandó, de a relativitás elmélet miatt "relatív" állandó maradt a fény sebessége tudtommal. A hullámot ellenben nem töri meg nem befolyásolja szerintem az űr anyaga.

Az elméletemet bizonyítani esetleg pont ezzel lehetne, hogy a kozmikus háttér sugárzásra mintája rá illene ezekre a nagyon távoli galaxisokra.


"Sokkal gyengébb, mint a tv adások, ezért nem zavarja nagyon."

Ezt is tudtam, elektro technikus volnék, igaz nem híradás ipari, de ehhez pont konyítok valamennyire, digitális adások vannak már azért nem hangyásodik manapság.

Gondolom, most sokak szerint adjam vissza még az általános iskolai bizonyítványomat is.

2021. júl. 3. 12:29
 12/13 anonim ***** válasza:
A lencsézés a rádióhullámokat is érinti, azoknak is módosítja a pályáját.
2021. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12 "A lencsézés a rádióhullámokat is érinti, azoknak is módosítja a pályáját."

Rendben van meggyőztél, elfogadom, meg tudom, hogy a fénynek is van hullám természete, csak a hullámhosszuk különbözik.

[link]

2021. júl. 3. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!