Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy fognak életben maradni...

Hogy fognak életben maradni majd a Marsra utazó emberi telepesek?

Figyelt kérdés

Mivel a Mars légkörének oxigén tartalma 0,13%. Bar nem tudom, hogy a wikipedia igazat ír-e, mert valahol azt olvastam, hogy 2%. A légkör összetétele is alkalmatlan. Illetve hogy fog kitartani az oxigén a hosszú út során? Honnan tudják mennyi oxigén élelmiszer, víz és stb. kell egy ilyen útra és minden gravitacio nelkul hogy aklimatizalodnak miutan a Marson landolnak ahol minden masabb mint az urhajon nemhogy a Foldon. Hogy szokjak meg azt hogy minden rozsaszin, de leginkabb az a kerdes erdekel es aggaszt hogy mi lesz azokkal az emberekkel hiszen olyanra vallalkoznak ahol a legkor az embernek alkalmatlan. Mert arrol nem irnak hogy volna terraformalo technologiajuk es ismeretuk hogy kell terraformalni. De kerdes hogy ez vajon mennyiben befolyasolna negativan a Galaxis tobbi bolygojat ha lenne is ilyen technologia?


Van erre vonatkozo NASA cikk ami ezekkel a kerdesekkel is foglalkozik?



2021. júl. 5. 10:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem visznek magukkal mindent, hanem ott helyben állítanak elö oxigént, kaját, stb.

Mellesleg az úton sem magokkal vitt levegöt használnak, hanem részben vegyileg állítják elö.

2021. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

De miből fognak előállítani oxigént, ha gyakorlatilag ott szinte nincs is oxigén, ha a a technológia amit visznek magukkal kevés ahhoz a bolygóhoz?


Oké, hogy előállítják az úton, de mi van akkor ha meghibásodik a több évtizedes út alatt az a szerkezet? Ahhoz olyan technológiát kell gyártaniuk, hogy bőven legyen hozzá alkatrész, és egy tartalék technológia.

Élelmiszernél növényeket tudnak termeszteni, de mi van a hússal? Azt hogy oldják meg? És a gravitáció miatti csontritkulást hogy fogják kibírni azon a bolygón, hogy élik túl az első időkben landolás után, ha az űrhajósok a Foldre landolva is komoly fiziologias tunetekrol számoltak be?


A másik amin gondolkoztam mivel az űrhajóba nincs gravitáció, és ott születne gyerek, akkor hogy fog megszületni ha nincs gravitáció, mert ott akkor a császár se lenne opció, mert akkor az anya elvérezne, aminek következtében a vére ott lebegne az űrhajó belsejében? Mert nem olvastam sehol, hogy már meg van a mesterséges gravitáció kifejlesztése, és tesztelése, a Nemzetközi Űrálomáson sincs mesterséges gravitáció, és ugye ott az egy teszt környezet, ahol azt vizsgálják, hogy fiziológiásan hogy bírná az ember a hosszabb utat, arról nem is beszélve hogy a javító szkafander 200 kg, amit több ember segítségével tudnak csak felvenni, és egy ilyen út során ez szerintem inkább akadály mint segítség ha gyorsan kell intézkedni.


Illetve pl. hogy műtenének ott sürgős esetben embert, ha nincs gravitáció, és a vér sem maradna a helyén hanem felfelé szállna?


Mert oké vannak már olyan eszközök ahol nem szükséges felnyitni az embert, de ha muszáj akkor mi van?

2021. júl. 5. 10:33
 3/40 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy az űrhajós emberek pl. vizeletből állítanak elő tiszta vizet, így értem ezt az oxigén előállítást is amit írtál, oké, hogy előállítják az oxigént, de fiziologiásan kétségesnek érzem, hogy mennyire fogják kibírni az ottani légkört, mert azért nem csak ez kell ahhoz. A nyomás is jóval eltér a Foldi nyomastol. A masik kerdes, hogy hat rajuk majd mentalisan.
2021. júl. 5. 10:40
 4/40 A kérdező kommentje:
* vagy több tartalék technológia. Bocsánat ezt elírtam, egy tartalék technológia egy ilyen hosszú úton kevés lenne nem?
2021. júl. 5. 10:41
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"a több évtizedes út alatt" - tessék?

Nem a Marsról van szó? (kérdés szerint) Oda "csak" pár hónap az út!

2021. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Régebben olvastam hogy 25 év, de most olvastam, hogy 25 év a megvalósítása.


És valahol azt írják, hogy 300 nap, de már tudós ember is előállt egy technológiával ami 30 perc alatt oda repítené, de ez nem a hivatalos NASA oldal, csak mostanában foglalkoztat ez a kérdés, ezért kérdeztem hogy hol találom a NASA oldalán ezeket az adatokat, mert a különböző magyar oldalak cikkei nem fedik szerintem a valóságot.

2021. júl. 5. 10:48
 7/40 A kérdező kommentje:

De amúgy az egészségi vonulatára nem igazán kaptam választ, hogy az alatt a majd egy év alatt míg odajutnak, ha valakinek orvosi beavatkozásra van szüksége azt hogy teszik? Mert valahol azt olvastam, hogy 4 ember fog először a Marsra utazni tudós emberek, de ha szükségük van orvosi segítségre akkor azt hogy oldják meg gravitáció nélkül?


Aki tudja hol találhatóak ezek az adatok a NASA weboldalán, mert ott megosztaná egy linkben mert a magyar cikkeknek a forrása nem annyira ismeretes. Amikor az űrjáró is landolt, akkor is ment az élő közvetítés, és van amikor űrhajós emberek is válaszolnak ilyen jellegű kérdésekre, és cikkeket is szoktak közzé tenni. Én ezeket keresném, de ha tudja itt valaki akkor legyen kedves megosztani velem,hogy ne kelljen bogarásznom a több informatív tudományos megosztott cikkek között az oldalukon.

2021. júl. 5. 10:53
 8/40 A kérdező kommentje:

a mert ott nem kell, elírás.


* meg tudná osztani velem egy linkben

2021. júl. 5. 10:55
 9/40 anonim ***** válasza:

Utazás a Marsra: álom vagy realitás? (1. rész) [link]

Emberekkel a Marsra? (1. rész) [link]

Emberes Mars-utazás? [link]

2021. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
A NASA hivatalos oldala érdekelne, de azért köszönöm ezeket a cikkeket is majd elolvasom.
2021. júl. 5. 11:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!