Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy fognak életben maradni...

Hogy fognak életben maradni majd a Marsra utazó emberi telepesek?

Figyelt kérdés

Mivel a Mars légkörének oxigén tartalma 0,13%. Bar nem tudom, hogy a wikipedia igazat ír-e, mert valahol azt olvastam, hogy 2%. A légkör összetétele is alkalmatlan. Illetve hogy fog kitartani az oxigén a hosszú út során? Honnan tudják mennyi oxigén élelmiszer, víz és stb. kell egy ilyen útra és minden gravitacio nelkul hogy aklimatizalodnak miutan a Marson landolnak ahol minden masabb mint az urhajon nemhogy a Foldon. Hogy szokjak meg azt hogy minden rozsaszin, de leginkabb az a kerdes erdekel es aggaszt hogy mi lesz azokkal az emberekkel hiszen olyanra vallalkoznak ahol a legkor az embernek alkalmatlan. Mert arrol nem irnak hogy volna terraformalo technologiajuk es ismeretuk hogy kell terraformalni. De kerdes hogy ez vajon mennyiben befolyasolna negativan a Galaxis tobbi bolygojat ha lenne is ilyen technologia?


Van erre vonatkozo NASA cikk ami ezekkel a kerdesekkel is foglalkozik?



2021. júl. 5. 10:07
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Ha rákattintasz a fenti linkekre, csillió NASA-ra mutató linkkel (forrással) fogysz találkozni! (szerinted honnann veszik a forrásaikat? - elárulom: NASA, ESA)
2021. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De miből fognak előállítani oxigént, ha gyakorlatilag ott szinte nincs is oxigén2

Dehogy nincs.


Széndioxid: Oxigén és szén.

Víz: oxigén és hidrogén.

Mindkettő van a Marson. Nézz utána a Sabatier-eljárásnak, ami vízből, széndioxidból metánt és oxigént termel.

Csak energia kell hozzá.

Az meg nukleáris és napenergiából is biztosítható.

2021. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy van mindkettő a Marson. Csak az eljárás érdekelt, hogy hogy állítják elő, köszi hogy írtad Wadmalac, csak lehet bugyután fogalmaztam.


Majd utánaolvasok.


Aki a magyar oldalt írta most nem tudok visszalapozni, hogy megnézzem hogy van-e nicknév, hogy udvariasan jelezzem név szerint se a kérdés számát nem tudom, ezekbe a cikkekbe az orvosi beavatkozásról is írnak, ha szükség van ilyesmire?


Vagy ezek az értékes tudósok önként vállalják a következményeket, orvosi segítség nélkül, vagy van közöttük minimum egy orvos is?


Mert szerintem nagy veszteség lenne ez ha velük valami lenne nem csak tudományos téren, hanem magánéleti téren is és minden téren is.


Engem igazából az is érdekel, hogy mentálisan ők ezt hogy élik meg. Ok, hogy csillio cikk van az oldalukon, de még nem kezdtem el olvasni a megosztott linket, és a kérdésem igazából ez lett volna, hogy hol találom a NASA oldalán, én csak útba igazítást kértem hosszabb körítéssel. De köszönöm, hogy jelezted, hogy a cikkek mellett ott van az eredeti NASA cikk, tanulmány linkje is. Csak még nem tudtam megnézni a linkelt oldalakat. Csak gondoltam hátha valaki olvasott már ilyen cikket a NASA oldalán, mert érdekli szintén ezek a kérdések így előbb odajutnék, ezért volt a kérdés is. :)

2021. júl. 5. 11:52
 14/40 anonim ***** válasza:

Ha legalább rákattintottál volna a linkre, akkor nem kérdeznéd. [link]

De akkor mutattom: [link]

2021. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vannak egészségügyi veszélyek. Sugárzás, alacsony g főként.

Ezek ellene a lehető legjobban fel kell készülni, egyelőre nem mindenre van kielégítő megoldás.

A mentális gondok sem elvetendőek, mint pl. a bezártság rossz hatása.

De ez a résztvevők megfelelő szelektálásával már a földkörüli űrállomásoknál, hasonló időtartamokra is kivédhető volt.


Rengeteg ember szeretne odamenni, akár úgy is, hogy soha vissza sem jönne.

Ezek jelentős része pszichikailag vagy-és egészségileg nem alkalmas, de még mindig marad elég.


Ha alapvetően benned nincs ilyen késztetés, valószínűleg nincs is módja, hogy megértsd, mi dolgozik bennük.

Én már azt sem értem, amikor búvárok képesek vízalatti barlangokba beúszni olyan szűk alagutakon, hogy csaknem beszorulnak és ha gond van, a menekülés esélye nulla.

Teljesen más lelki alkatok.

2021. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%
remélem sehogy nem maradnak életben de az lenne a legjobb ha oda se jutnának
2021. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

#16:

Tudom, hogy neked valamiért az a fixa ideád, hogy az ember megérett a kihalásra, de ezzel azért elég szűk kisebbség ért egyet.

Én úgy látom, a történelem folyamán többet javultunk, mint romlottunk.

És minél tovább élünk túl, annál többet javulhatunk, szóval nem tudok egyetérteni.

2021. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%
Az ürhajósok mind nagyon jól és sokoldalúan kiképzett emberek, mindemellett a lehetö legjobb egészségben. Biztos lehetsz benne, hogy lesz a csapatban legalább egy ember aki egyszerübb mütéteket el tud végezni, és a létezö legjobb technológiával lesznek felszerelve. Az eddigi kísérletek során biztosan van már tapasztalat abban is, hogy hogyan fognak a leszállást követöen külsö segítség nélkül akklimatizálódni a helyi viszonyokhoz. Érkezésük idejére elvileg a bázis is állni fog, az alapvetö berendezések ott várják majd öket, emberi és eszköz utánpótlást is kapni fognak.
2021. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Én is így tippeltem 18-as, hiszen azért a NASA-nak a tudósai mind értékes tudós emberek különösen a NASA-nak nekik sem érdeke, hogy csak úgy felelőtlenül engedje őket a vak világba és ha velük valami van, akkor az egész küldetés kudarc és nem kevés pénz is. Csak pl. azt nem értem, hogy fognak kisebb műtétet elvégezni, ha ki kell nyitni azt a területet ha nincs mesterséges gravitáció az űrhajón, és nem tudom a gravitáció nélküli térben? A vért ugye visszapótolják vér infúzióval, de a felnyitott terület veszélyben van-e a gravitáció nélkül, és még egy ok miatt, hogy az űrben is vannak mikroorganizmusok ha jól tudom, de javítsatok ki ha hülyeséget írtam, mert olvastam valahol hogy erre vonatkozólag is voltak tudományos kutatások ezért is érdekel ez, hogy mennyire lenne biztonságos egy ilyen gravitáció nélküli térben egy ilyen műtét, mert azt tudom, hogy a Nemzetközi Űrállomáson talán hetente vettek vért és vizsgálták is, mert van laboratóriumi modul is, talán a columbus modul és ezért kérdem, hátha erre vonatkozó tanulmány is íródott már, műtét gravitáció nélküli térben címmel.


Meg volt aki anális szondával közlekedett, mert önként vállalta ezt a kísérletet, Chris Haddfield könyvét kezdtem el olvasni, de nem bírtam akkor.


Illetve egy vágás a kezen főzés közben hogy állítják el a vérzést, ha nincs gravitáció a sebgyógyulási folyamatot is nehezíti? Gondolom lefedve nyomó kötéssel tartják amíg nem áll el a vérzés, de műtét után? A sebet hogy varrja be? Ez is érdekel milyen trükköt, technikát alkalmaz. Mert láttam videókat hogy mosnak fogat, hajat, hogy wc-znek, hogy fürödnek, hogy sportolnak de az azért másabb, mint ez a kérdés. Gondolom a mesterséges gravitáción is dolgoznak már.

2021. júl. 5. 13:35
 20/40 A kérdező kommentje:
Wadmalac én sem értem, mert én sem vagyok ilyen típus. Mármint azt értem, hogy extrém típusúak, de azt, hogy egy ilyenbe mi öröm van, hogy egy minden téren kellemetlen helyre utazik és ott él. Gondolom az, hogy ő olyat tud, és olyanra képes, amire több ember nem, valakit ez motivál, de valakit meg a tudományos felfedezések.
2021. júl. 5. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!