Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért gondolták a 19. század...

Miért gondolták a 19. század végén, hogy az elektron és proton egy "test" és nem pedig csak az elektromos tér nyelői, illetve forrásai?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 23:41
 61/93 anonim ***** válasza:
74%
Nem egyből a teljes igazságot kell kitalálni, hanem mindig csak a következő modellt építeni, ami az adott jelenséget/kisérletet megmagyarázza.
2021. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
69%

#61

Éppenhogy egyszerűbb csak az erőtér létezését feltételezni, mint az erőtér és a részecske létezését is feltételezni.

2021. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
81%

Azt már ismerték, hogy egy testet fel lehet pozitívan és negatívan is tölteni, meg a maxwell egyenletekben benne van az erőtér, és a töltés is. Azaz semmi újat nem kellett itt feltételezniük. Ha pedig ismerték, hogy egy töltött labda elkanyarodik elektromos térben, és találkoznak egy sugárral, ami ugyanúgy elkanyarodik elektromos térben, akkor szerintem könnyen jön az analógia, hogy mivan, ha a sugár sok kis töltött labdából áll.


De ehhez persze jobban utána kéne járni.

2021. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
26%

"Azaz semmi újat nem kellett itt feltételezniük."


Szóval a fizikában két (helyes eredményeket adó) elmélet közül azt fogadják el, amely kevesebb újat tartalmaz? Akkor már értem miért hemzseg a fizika a hibáktól.


Sakk-matt tudomány, ismét bebizonyítottam, hogy nem létezik elektron a fizika 1900-as állapota szerint.

2021. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
73%
Részecskékben még mindig egyszerűbb gondolkozni, mint terekben.
2021. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerűbb csak éppen semmilyen ráutaló jel nem volt, hogy léteznének részecskék.
2021. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy mondtam, ha van egy helyes elmélet, az nem azt jelenti, hogy a többi helytelen.


Ha csinál valaki egy kisérletet, és arra születik két elmélet, amik közül az első az eddigi elméletnek egy pici módosítása, a másik pedig egy teljesen új dolog, akkor persze hogy az elsőt fogják elfogadni, hiszen azt már ismerik. De ez nem azt jelenti, hogy a másik hibás. Esetleg lesz majd valami kisérlet, ami bebizonítja, hogy az első elmélet téves, és akkor előveszik a másodikat.



És sorolj már fel nekem pár hibát a fizikából, ha annyira hemzseg tőlük.

2021. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
85%
Már értem, miért tiltották ki a kérdezőt.
2021. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
76%

Atomokat már ismerték akkor is, azaz volt.


A sztatikus elektromosságot először valami folyadékként gondolták el, hogy ha összedörzsölünk két dolgot, akkor a folyadék az egyikből átfolyik a másikba, és így az egyik anyagban folyadéktöbblet alakul ki, pozitív lesz, a másikban meg folyadékhiány, azaz negatív lesz. És ezt gondolták töltésnek. Na most amikor kimérték, hogy a töltés az egy adott szám egész számú többszöröse, akkor az nem lehet valami folytonos közeg, hanem valahány darab valaminek kell átmennie az egyik anyagból a másikba, aminek egységnyi a töltése. És innen jött hogy akkor legyenek ezek az elektronok.

2021. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 Mojjo ***** válasza:
76%

@65: Amúgy igen, azt. Occham-borotvája.

Mindenesetre a fizika annyira hemzseg a hibáktól, hogy most képes vagy ide írogatni :)

2021. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!