Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméletileg lehetséges lenne...

Elméletileg lehetséges lenne 4k felbontású képcsöves televíziót készíteni? Mik lennének az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Igen, miért ne?

Drágább lenne, mintha tömör aranyból készülne.

2021. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
+extra sugárzás
2021. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Csodálatos lenne a képminősége. :) *-*
2021. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Hogy lehetséges-e azt nem tudom. Máshol azt olvastam, hogy nem igazán. Lásd: [link]


De el tudom képzelni, hogy lehetne itt trükközni, mondjuk úgy, hogy a képet négy katódsugárcső kombinálásával állítjuk elő. Persze ez rengeteg járulékos problémát okozna, amit ki kellene küszöbölni, illetve növelné a meghibásodás lehetőségét.


Nem tudom, milyen előnye lenne. Szerintem csak hátránya lenne, magasabb fogyasztás, nagyobb méret, nagyobb tömeg, hamarabb történne meghibásodás, a szemnek is kevésbé tenne jót, rosszabb minőségű lenne a kép (képélesség, kontraszt, színtartomány) stb. stb…

2021. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
59%
Miért ne lehetne? A 4K csak annyit jelent, hogy a megjelenítő felbontás 3840 x 2160, vagyis ennyi pixelből áll. Egy tipikus CRT TV felbontása 720 × 480 pixel, vagyis 4 és fél TV-t kell csak egymás mellé raknod, és kész is a 4K CRT.
2021. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetne. A gyakorlatban lehet, hogy régen készült ilyen szerkezet kísérleti vagy speciális technológiai célokra.


Például a digitális korszak előtt teljesen hagyományosnak számított a kb. 1200 képsoros, fényképezőgépre dolgozó, monokróm CRT a pásztázó elektronmikroszkópoknál. A dokumentum értékű képeket így készítették a vizsgált mintákról. Természetesen az ilyen nagyfelbontású képcsövek lassan - akár több másodperc alatt - adták ki a teljes képet a filmre.


Ha az elméleti lehetőségeket vizsgáljuk, akkor problémák adódnak a nagyobb felbontásnál a nagy sávszélességgel, főleg az elektronsugár modulációjánál, és 30 kV fölé sem nagyon szabad menni a gyorsítófeszültséggel a röntgensugárzás veszélye és a sugártérítő-rendszer hatékonysága miatt. Ezért célszerűbb akár 4 elektronágyúval dolgozni párhuzamosan. Ez árnyékmaszkos színes képernyőnél értelemszerűen 12 elemi elektronágyút jelent a képcső nyakában. Mindez komoly műszaki problémákat vet fel a gyakorlatban. A négy soros és nagy sávszélességű műsorjelet is elő kell állítani valahogyan, hisz egy TV-készülék önmagában semmire sem jó - mindenképp egy TV rendszerben kell gondolkodni!

2021. szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos meglehetne csinálni, csak pénz, idő, és akarat kérdése lenne. Ahogy többen is leírták kilehetne találni egy csomó fejlesztést megoldást. Előnye szerintem nem lenne. A korai 20 évvel ezelőtti lcd-éknél, jobbak voltak az akkor crt-ék, de ma már minden tekintetben felűlmúlják azokat.

A legnagyobb gond a fényerő lenne. A crt-ben foszforréteget sugároznak elektronokkal, és ettől felvillanak. Ezzel a technikával még alaposan továbbfejlesztve sem lehetne megközelíteni a mai ledes lcd-ék, OLED, vagy LED tévék fényerejét.

2021. szept. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És akkor még nem beszéltünk a local dimmingről, HDR-ről és a méretről:D
2021. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!