Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az a bizonyíték, hogy nem...

Az a bizonyíték, hogy nem lehetséges az időutazás, hogy senki nem jött még a jövőből?

Figyelt kérdés
Csak elmélkedem. A netes kamu videókat, hülyeségeket hagyjuk. Tudományos ismeretterjesztőkben elmondják a fizikusok, pl Michio Kaku, hogy komolyan foglalkoznak a témával, és nem kizárható, hogy a jövőben majd sikerül az időutazás. De ha így lenne, akkor már tudnunk kéne jövőből jött emberekről, vagy legalább tárgyakról, vmilyen üzenetről. De senki nem küldött vissza semmit, se mostanában, se régebben. Tehát később sem lesz időutazás. Mi a véleményed?

2021. júl. 22. 04:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
#15 cáfolok: fél nappal öregebben.
2021. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%

Nem ah érvet kell nézni hanem a valos fizikai szabályokat amiben ki van jelentve hogy hátrafelé nem lehet csak is előre felé! Egyszerűen a fizikai szabályok nem engedik!

Illetve másik részről feketelyukak amik teljes mértékben meg gorbitik a tér időt nem lehet tudni lehetséges hogy csak a jövőbe vinne az is ha de csak ha…

Hawkings elmélet szerint pedig a múltba való utazas egyik feltétele az hogy csak azért utazhatsz a múltba mert ez volt megírva igazából semmi változat nem tudsz csinálni mert minden amit akkor fogsz tenni annak meg kell történnie hogy a múlt a helyes irányba induljon el a jövő felé ahol te azt megteszed egyszóval egy kört ír le ahol lényegtelen hogy múltba utazol nem tudod megvaltoztatni a jelent sem a jövőt mindegy hogy mit csinálsz

De mondom a fizikai szabályok szerint nem lehet vissza felé utazni! Az hogy a mi fizikai szabályainkon kivul mi van azt nem tudja senki sem viszont van a miénken is kivul vagyis inkább káosz nem pedig szabály/rend! Ugye az ősrobbanás előtti állapot amikor nem volt tér-idő sem kölcsönhatások!



Valamint az idő annyira vizsgálhatatlan! Nem lepődnék meg ha jönne egy bizonyított elmélet miszerint az időt csak mi alkotunk meg és csak egy szellemi fogalom és nem létezik valójában hanem az van hogy a részecskék változnak egyik állapotból a másikba azaz energia áramlik (persze van abszolut fok is de az csak az általunk legkisebb részecskéket állítja meg lehet azoknál is van kisebb sőt biztos ami meg már nem áll le abszolut nullan)

A lényege az lenne hogy abszolut nincs időutazás se előre sem hatra az ido nem telik hanem kölcsönhatások jönnek létre a gravitacioval is csak azt érjünk el hogy az adott részecskék kölcsönhatása gyorsabb vagy lassabb emiatt is nem lenne ido…


A lényeg az hogy nincs svájcinyigger az nem bizonyíték viszont az az hogy fizikailag nem lehetséges hátrafelé

2021. aug. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
77%

#22

"Az hogy a mi fizikai szabályainkon kivul mi van azt nem tudja senki sem viszont van a miénken is kivul vagyis inkább káosz nem pedig szabály/rend! "


Káosz egyedül a fejedben van, meg a mondataid amiket idehánysz, azok is káosz mind.

"A lényege az lenne hogy abszolut nincs időutazás se előre sem hatra az ido nem telik hanem kölcsönhatások jönnek létre a gravitacioval is csak azt érjünk el hogy az adott részecskék kölcsönhatása gyorsabb vagy lassabb emiatt is nem lenne ido…"

Ha nincs idö akkor hogy létezik gyorsabb vagy lassabb?

"A lényeg az hogy nincs svájcinyigger az nem bizonyíték viszont az az hogy fizikailag nem lehetséges hátrafelé"

Ez kommentálhatatlan.

Elöször Keress valakit, aki megtanít a fejedben kavargó katyvasz rendszerezésére és összekapcsolására. Ezután menj el valami nyelvtan órára, ahol felfogatják veled a nyelv lényegét, a mondanivalód átadásának a képességére megtanítanak. Ezután rtanulj valamit arról amihez hozzá akarsz szólni, hogy ne írkálj eszetlen baromságokat. Ha ezzel megvagy akkor szeretettel várjuk a hozzászólásaidat, mert mindenki véleménye számít.

2021. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Wadmalac ***** válasza:
77%

"Egyszerűen a fizikai szabályok nem engedik!"

Nincs ilyen fizikai szabály.


Mint már korábban, máshol is írtam, a kauzalitás egy empirikus és logikailag áthághatatlan korlát, de csupán az ismert téridőnkön belül és nincs a kezünkben olyan kőkemény fizikai törvény, ami bizonyítaná, hogy az érvényessége mindig, mindenhol fennáll.

És ezen kívül meg végképp nincs az idő irányát előíró törvényünk.


"Az hogy a mi fizikai szabályainkon kivul mi van azt nem tudja senki "

Hogy konkrétan mi? Azt tényleg nem tudja senki. De azt tudjuk, hogy ott olyan további szabályok, törvények vannak, amiket még nem ismerünk.


"káosz nem pedig szabály/rend!"

Egyszer már hittük ezt, aztán jött a kvantumfizika és kiderült, hogy az a "káosz" is kezelhető.


Ne misztifikáljunk már mindig mindent az ismereteink határán túl.


"a részecskék változnak egyik állapotból a másikba"

Pontosan. Az idő éppen azéért létezik, mert létezhet változás.

Ha nincs idő, nincs változás.


És éppenséggel ENNEK már megvan a stabil, működö fizikája, nem csak légvár.


Azt hiszem, nagyon sok dolgot túláltalánosítasz vagy éppen skatulyázol szubjektívan.


Tényleg kicsit jobban utána kéne nézned, hogy csak olyat vonjál kétségbe, amit még kétségbe lehet vonni.

2021. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
34%

23 kicsit vegyél vissza az arcbol… az hogy érdemben nem tudsz hozzá szólni valamint itt ripacskodsz…! Ne zavarjon hajnali 1 volt

Az meg hogy nem bírod felfogni azt a szellemi szintet amit le írtam… a te bajod… vannak kutatások vannak bizonyítások tessék ezeket nézni nem pedig a hülyeségeket


Wadmalac szoval nincs olyan fizikai állítás ami tiltja az időben való vissza utazást? Gratulálok… nem egyszer lett bizonyítva hogy hatra felé nem lehetséges…


Te is utána nézhetsz

A kvantum fizika már a mi fizikank de a káosz nem ! A káosz itt külön leírtam az ősrobbanás előtti pillanat! Azt hogyan vizsgálod kérlek szépen? Nincs kölcsönhatás nincs tér ido nincs anyag! Vagy abszolut nem lehet tudományosan vizsgálni esetleg filozófiailag-képzelettel


És kezelhető oke persze kezeld akkor a hatarozatlansagi relaciot !

De visszaterve a kvantum fizika még mindig a mi világunk része de a káosz már nem hiszen a mienk elott jött létre

Nincs túl misztifikálva semmi csak adj választ a hatarozatlansi relaciora és akkor jónapot kívánok sőt vezesd le a káosz állapotot úgy hogy nincs tér-idő nincs kölcsönhatás nincs anyag… de tényleg azt akkor jónapot kívánok! 😅😅

Az idő a részecskék változására nem Éppen bizonyíték az időt hogyan méred? Az energiát és anyagot tudod mérni de az időt hogyan mikor nem is energia nem is anyag sem pedig kölcsönhatás!

Én csak fel vázoltam egy eshetőséget mert konkrétan az időről nem tudnak semmit sem!

2021. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Wadmalac ***** válasza:
58%

"Gratulálok… nem egyszer lett bizonyítva hogy hatra felé nem lehetséges…"

Álmodban.

Tényleg megvan az a káosz a fejedben, ahogy már jelezték előttem.

2021. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

#25

Délután kettöre sem lett jobb a helyzet. A káosz megmaradt, a magyar nyelv szabályai és emiatt az általad leírtak érthetösége még mindíg elégtelen.

De maradjunk az általad felvázolt helyzet lényegénél. Fogalmad sincs arról, amiröl azt a káoszt kitaláltad, amit megosztottál velünk.

Csak ismételni tudom magam:

"Elöször Keress valakit, aki megtanít a fejedben kavargó katyvasz rendszerezésére és összekapcsolására. Ezután menj el valami nyelvtan órára, ahol felfogatják veled a nyelv lényegét, a mondanivalód átadásának a képességére megtanítanak. Ezután rtanulj valamit arról amihez hozzá akarsz szólni, hogy ne írkálj eszetlen baromságokat. Ha ezzel megvagy akkor szeretettel várjuk a hozzászólásaidat, mert mindenki véleménye számít."

2021. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27 érdemben még mindig nem szóltál hozzá! A magyar nyelvet fikazod ahelyett hogy érdemben hozzá szólnál miközben engem oltasz hogy én nem tudok… az hogy te nem bírod megérteni a saját nyelvedet… ja bocs megérted csak nem akarod 😅 ha ennyire hulye vagy akkor maradj távol a tudomány szekciótól ha okoskodni akarsz akkor párkapcsolat szekció itt tények vannak és képletek! Ennyit erről az érdemi hozzá szólásod nulla emberileg-erkölcsileg szintén csak nulla… tanulj jó modort tanulj tudományt akkor gyere vissza fikázni


Wadmalac megint csak fikázás de egy kérdésemre sem válaszoltál ugye? Mi van nem tudsz adni egy linket amiben bizonyítva van hogy lehet hátra felé utazni? Vagy pedig ugyan az a felhasználó vagy mert éppenséggel ugyan azt a mintát követed… ripacskodsz de választ nem tudsz de még linket sem amivel cáfolhatnál csak a “az én szavam igaz mert csak” elv alapján… hát köszi lúzerke itt vesztettél minden hiteleségedből ! Te mered káosznak hívni ami az én fejemben van? Nem vastag a bőr a malac pofádon? Mehetünk át mocskolódásba is én már bizonyítottam

2021. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

27 “délután kettőre sem lett jobb”

Igen ahogy a te szellemi szinted sem sőt mínuszban is van… nyomikám mutass valamit ne csak dumálj azzal a rusnya micsodával amit te arcnak nevezel… 😅😂

Egy undorító álszent kis féreg vagy!

2021. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mi van nem tudsz adni egy linket amiben bizonyítva van hogy lehet hátra felé utazni?"

Logikai érzéked vetekszik egy marék párolt almamaggal.

Én nem állítottam, hogy lehet, csak azt, hogy nincs bizonyítva, hogy lehetetlen.

A mai fizikában SEMMI sem bizonyítja, hogy lehetetlen.

Te állítod, hogy nem lehet.

Bizonyítsd. Nem voltál rá képes, most meg habzik a szád.

Mert az tudományos érv. Menjél már.

2021. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!