Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jogosan félek az ananásztól,...

Jogosan félek az ananásztól, ha egyszer azt olvastam, hogy, ha a szádba veszel egy ananászt és nem nyeled le, sebeket okoz a szádban? Akkor a nyelőcsőben is sebeket okoz?

Figyelt kérdés

Múltkor ananász volt a spagettimen és rettegve ettem, mert féltem, hogy sebeket okoz.


Valahol azt olvastam, hogy elkezdi ilyenkor "megenni" a száját az ebernek, ha sokáig nem nyeljük le.


Ez tényleg igaz?


Tényleg veszélyes ananászt enni?


Sajnos nagyon félek. :(


Előre is köszönöm a választ!


2021. aug. 12. 21:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
OMG
2021. aug. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én azt hittem ez a honlap arra való, hogy bátran merjünk kérdezni és nincs hülye kérdés.


Mindenkinek más a tudása és mindenki más korosztályból való, emiatt lehet, hogy valaki olyan dolgokat kérdez, ami megmosolyogtat titeket, de a fentebb leírtakat figyelembe véve nem kéne támadni a válaszadás közben.


Eddig azért szerettem ezt a kategóriát, mert itt legalább a felhasználók arra törekedtek, hogy a kért információval szolgáljanak a kérdezőnek és nem azzal, hogy mennyire nevetséges a kérdés. Akármit kérdeztem, nem gyomorgörccsel tettem, mert tudtam, hogy hasznos válaszokat kapok.


Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást azt ananásszal kapcsolatban, a negatív megjegyzések íróit meg kérem, tartsák tiszteletben, hogy nem mindenki olyan nagytudású, mint ők és ahelyett, hogy támadják, inkább támogassák őt!

2021. aug. 13. 07:40
 13/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egy dologra ügyeljél.

Ne vidd túlzásba a mennyiségét.

A túlzás nagybetűsen értve, szóval ne zabálj be napi kilókat.


Van egy összetevője, ami nagy mennyiségben facán fogyaszt, de közben vese- és májméreg.


Ezen bukott el egy ananász-esszencia fogyasztószer.


De mondom, napi több kiló árthat, hosszú távon, minden kisebb adag nem csak kevésbé árt, hanem teljesen ártalmatlan.

2021. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nagyon félek. :("

Ezt kellett volna csak kihagyni a kérdésből, és normális válaszokat kaptál volna.

2 másodperc gondolkodás azért tényleg nem árt, mielőtt felteszel egy kérdést.

Van például tényleg veszélyes étel: mondjuk a fugu hal - de ott minden leírás azzal indít, hogy mennyire veszélyes, és mire kell vigyázni vele.

Az ananász, normál körülmények között egyáltalán nem veszélyes.

2021. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csak viszonyításként, ha a szétharapott almát a szádban tatanád két napig, egyrészt valószínűleg a fogzománcod nagyja tönkremenne, másrészt megerjedne a szádban és mutatná az alkoholszonda.


Tényleg nem árt a veszélyek realitását felmérni.

2021. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 13. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!