Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fenyőfa deszkákat rendkívül...

Fenyőfa deszkákat rendkívül víztaszítóvá, vízállóvá mely festékekkel (vagy festés mellett mely megoldásokkal) lehet tenni? (Tüzéptelepeken kapható hétköznapi 20-as deszkákat.)

Figyelt kérdés

Vagyis, ha folyamatosan víz (medence) közvetlen közelében van ez a deszkákból álló falburkolat, az esetlegesen ráfröccsenő, ráömlő édesvíztől ne károsodjanak (később sem) a deszkák.


Ezekből a festékekből hány réteg kell, ha szórópisztollyal viszik fel, nem ecsettel? (Hiszen X időnként folyvást újra kell majd festeni.)



2021. aug. 19. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagyis, ha folyamatosan víz (medence) közvetlen közelében van ez a deszkákból álló falburkolat, az esetlegesen ráfröccsenő, ráömlő édesvíztől ne károsodjanak (később sem) a deszkák.


Ezekből a festékekből hány réteg kell, ha szórópisztollyal viszik fel, nem ecsettel? (Hiszen X időnként folyvást újra kell majd festeni.)

2021. aug. 19. 08:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Régen a fából készült galleonokat, fregattokat is tudták festeni, víztaszítóvá tenni. Melyek ezek a vízálló festékek, technikák?
2021. aug. 19. 09:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 -3 réteg csónaklakk a megoldás. Ez kifejezetten erre a célra való, jobb mint a lenolajos impregnálás. ( Drágább is.)
2021. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Fogod a deszkát, beteszed egy vákuumkamrába 90 fokos megolvadt méhivaiaszba.

Levákuumozod, vákuumon tartod 10 percig, majd visszaereszted normál légnyomásra, még 10 percet hagyod így állni. Utána kiveszed, hagyod kihűlni, felesleges külső viaszt lepolírozod és kész is.


A vasúti talpfákkal is ezt csinálták, viasz helyett kőszénkátránnyal, pakurával, fáradt olajjal stb.

Évtizedekig minden nagy ívben elkerülte, ami amúgy rohasztani tudna.


Ha nincs ilyenre lehetőség, mint ahogy az emberek 99,9%-nak nincs, marad a csónaklakk, ahogy írták.


Sok réteg, elsők közt száradási idő és csiszolás. Főleg a végeket kell jól lezárni, a beázás főként szálirányban terjed.

2021. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Ha még nincs meg, és van rá lehetőséged, vegyél vörösfenyőt. Igaz drágább, de jóval ellenálóbb, is mint a luc, vagy a borovi.

Az általad említett hajók is jó eséllyel vörösfenyőből készültek.

Ha nincs lehetőséged, akkor mint eljöttem írták csónaklakk.

2021. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Megnézem a vörösfenyőt is, de ha nagyon drága, akkor szerintem maradni fog a mezei Luc.


Luc Besson.


(Muszáj volt elsütnöm. :P )

2021. aug. 19. 18:41
 7/7 Szirty ***** válasza:
100%

Én Milesi XGT616 vékonylazúrral kezeltem a fenyő kerítésdeszkákat több évvel ezelőtt.

4 réteget kaptak. Az első réteget úgy, hogy teljesen belemerítettem a deszkákat a lazúrba 5-6 percig. A többi réteget ecsettel vittem fel 2-3 napos időközönként.

Eddig bírja. Most is olyan mint ha új lenne.

2021. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!