Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megbecsülhető mekkora lenne a...

Megbecsülhető mekkora lenne a várható élettartam ha ugyanilyen életminőség mellett nem dolgoznának az emberek?

Figyelt kérdés
Tehát a fizikai munka általi test sanyargatás nem állna fenn, sem a szellemi munka okozta stressz nem károsítaná az egészséget.
2021. aug. 25. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem duplája
2021. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet tudni pontosan. Sztem tartalékaik felélése után nagy részük éhen halna.
2021. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

sima statisztikai módszerekkel megbecsülhető, ugyanis világszerte elég nagy számban vannak olyan emberek, akik leélték az életüket fizikai meló vagy stresszes szellemi tevékenységek kényszere nélkül.

összességében egy strapás fizikai meló sokkal rosszabb az egészségedre, mint egy stresszes szellemi. utóbbi ha nagyon stresszes, várhatóan kb. néhány évet von le. de egyébként az is levon, ha túl kevés stressz van az életedben. az emberi test nem lajhár létre van kitalálva.

2021. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Prokopf ***** válasza:
100%

Szerintem az egyén élettartama akkor nőhet jelentősen, ha az életét igyekszik minél boldogabban leélni. Ez nem zárja ki sem a fizikai, sem a szellemi munkavégzést, legfeljebb a stressz játszhat szerepet (ennek tűrése vagy elkerülése viszont szintén az egyén képességeitől függ).

Az én véleményem az, hogy a hosszabb élettartam elérésének kulcsa sokkal inkább a megfelelő munka megtalálásában, mintsem a munka elkerülésében rejik.

2021. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
#3: Nem tudom, én stresszes szellemi melót végzek, és egészen biztos vagyok benne, hogy még bőven nyugdíj előtt megdöglök. Vérnyomásom magas, rosszul alszom, sztem 50 éves korom körül kinéz egy sztrók vagy szívinfarktus. Nem hiszem, hogy kőművesként is ilyen szar állapotban lennék.
2021. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Hááát szerintem nagyon sokunk életminősége jelentősen javulna. Akár az élethossz is.


Amúgy irigylem, akinek létezik optimális szakma, amit élvez is. Én eleve utálok dolgozni, modernkori rabszolgaságnak érzem. Esetleg 4 vagy 6 óra munka. Az is sokak életminőségén javítana.

2021. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
#5 egy szóval sem írtam, hogy az agyonhajszolt szellemi munka egészséges. de sokkal inkább túlélhető, mint amikor fizikailag strapálódnak a szerveid. legalábbis nagy átlagban, sok emberen végzett vizsgálatok alapján ez rajzolódik ki.
2021. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Az ember egy eléggé tevékeny állatfajta. A folyamatos semmittevés, a céltalanság szerintem komolyabb károkat okozna hosszútávon, mint amennyit egy átlagos munkakörben a stressz/fizikai terhelés.

Az antiszociális, ön-és közveszélyes viselkedésformák, szerfüggőség biztosan jobban elterjednének, mint most.

2021. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

8


Már miért kellene !munkahely! ahhoz, hogy valaki tevékeny legyen, céljai legyenek?

2021. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Lehet, hogy neked nem kell, de egy rakás olyan ember van, akinek úgy igazából nincsenek céljai, hobbijai, dolgozik, mert megszokta, de amúgy nem tudna mit kezdeni magával.

2021. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!