Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/403 anonim ***** válasza:
82%

"a kutya a saját szagában érzett ánizsillatot teljesen értelmetlenül és feleslegesen túlreagálja, még a más kutyák szagánál is jobban? "

Ez lehetséges, hogy azért van, amit mondasz.

De éppúgy lehetséges, hogy csak az ösztöne reagál így. Nekem jobban tetszik ez a változat.

Aztán majd kiderül, ha a kutyát megkérdezzük (mármint, ha jobban ismerjük majd az agyát, és ebből megtudjuk).

Mellesleg két emberrel vitatkozol, mert én csak erről a témáról írtam. A többit más követte el.

2022. febr. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/403 anonim ***** válasza:
28%

Tehát, ami idáig kiderült:

- a kutya felismeri a saját szagát, és zavarja, ha ez nincs rendben.

- amit még mondtam, csak nem értetted: felismeri a saját méretét is. Tudja, hogy hol fér át.

- ugyanígy tudja azt is, hogy saját magát például nem eheti meg.


Én nem vagyok akkora zseni, hogy az általad idézett tudósokkal vitatkozzak.

Azonban azt gondolom erről a témáról, hogy használhatjuk a józan eszünket is.

Ez azt jelenti, amit szintén írtam: ahhoz, hogy egy élőlény élni tudjon, SZÜKSÉGES, hogy kialakuljanak benne ezek a képességek - öntudat nélkül IS! Tehát például ösztönösen. Működhet úgy is a dolog, hogy azt nem tudja: "ez az én lábam" - DE azt tudja, hogy "ezt a lábat itt nem ehetem meg".

Ugyanígy az "itt ÉN nem férek át" helyett lehet benne olyan is, hogy a méreténél kisebb lyukaknál egyszerűen rossz érzés fogja el. Nem kell hozzá gondolkodnia.

Ugyanígy a saját szagánál sem: ha az nem stimmel, egyszerűen az ösztöne is jelezhet, hogy baj van. Mindegy, miért, de baj van, mert nem stimmel a szag, amit megjegyzett.


TEHÁT, még egyszer: EZEK NEM JÓ BIZONYÍTÉKOK az öntudatra!

Ettől még elképzelhető, hogy a kutyának tényleg van valamiféle elő-öntudata - DE ez nem ezekből a dolgokból következik!


Ellenérvnek pedig azt mondtam, hogy a kutya egyértelműen NEM ismeri fel magát a tükörben, holott más dolgokat elég jól felismer képről. Más állatok pedig, amelyeknek szintén remek a szaglása, nem zavartatják magukat, és felismerik a más szagú képüket is, például a mozgásból, amit a kutya is lát.

Tehát akkor valószínű, hogy nincsen öntudata. Szerintem.

2022. febr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/403 Pombe ***** válasza:
89%

#240: "Nem a kutyás kommentelő írta, hogy nem érvényesültél gyerekkorodban."


Huuu, basszuskulcs... igazad van. Ezt benéztem. Bocsi kutyás.. :) - ez a sok anonim, totál bekavar...


***


De akkor a #236-nak: "Szerintem te vagy pszichiátriai eset."


Óóóó, már régóta. De ez neked nem jelent kibúvót... :D... Tudod, ha te az osztályon eggyel növeled a létszámot, arról csak az orvosok fognak tudni, no meg én itt a kartonozóban, ahol takarító vagyok (egész jó a fizetés). Amúgy ez egy nagyon érdekes hely, tök jól éreznéd magad.


Pl. a múlt héten bejött Sárosi doktornőhöz egy gyíkember egy pszeudo kataleptikus társával együtt, és akinek a felvételét kérte. Mint említette, ilyen fura viselkedést - mint a társa esetében - még nem tapasztalt egyik kollégájánál se, amióta itt 15 millió éve néhány befogott majom agyát felturbózták. Sorolta a társát jellemző szimptómákat, melyek szerint az a nevetséges ötlete támadt, hogy őket, már a gyíkembereket is az Epszilon Eridani rendszerben egy másik idegen faj hozta létre, és nem helyben fejlődtek ki, mivel annyira csodálta a saját- és a gyíkember társai intelligenciáját, hogy azt természetes kifejlődésként nem tudta elképzelni. Azután eszébe jutott, hogy az ő csodás intelligenciáját is csak még csodásabb intelligencia csinálhatta. Na, de ha ez így van, akkor azokat is egy másik még intelligensebb, még csodálatosabb...


Végül szegény leterhelt gyíkember gondolatai így egy gurmungai (ez náluk az ördögi) permanens rekurzióba kerültek (körbe-körbe), amiből ki se tudott már lépni, ezért nem vesz észre semmit maga körül, mivel csak állandóan elképzeli az egyre és egyre csodálatosabbnál csodálatosabb és egyre és egyre intelligensebbnél intelligensebb teremtő fajokat.


Szerintem ti jól ellenétek itt egymással... :)

2022. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/403 anonim ***** válasza:
86%

Ezért kéne az oldalnak megkülönböztetni a válaszolókat.

Erre lenne jó módszer, már megírtam. Írsz nekik te is?

2022. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/403 Pombe ***** válasza:
77%

#241: "De éppúgy lehetséges, hogy csak az ösztöne reagál így"


Lehetséges, csak meg kellene mondani, hogy mi a töknek egy kutyába olyan ösztön, ami a saját mintáját megbolondító ánizsillat miatt érzelmi erupciót katalizál, ha más esetben ez meg hidegen hagyja.


#242: "Ugyanígy a saját szagánál sem: ha az nem stimmel, egyszerűen az ösztöne is jelezhet, hogy baj van."


Nincs semmi baj. Nyilvánvaló, hogy a kutya szagát - nem csak a sajátjáét, hanem az összes többiét is - sőt a felkutatandó prédáét is állandóan zavarják mindenféle vegyülő szatellit-illatok. A kutya egyszerűen ebben a esetben tisztában volt azzal, hogy itt ilyen probléma nem volt várható. Hogy a többi kutya ánizsillatos szaga olyan, amilyen, az bármilyen okból megtörténehetett, de ott és per-pillanat a saját vizeletétől nem várta el ezt a szagmódosulást. Más esetben, ha visszament megszagolni a fára kilövelt vizeletét, teljesen megszokhatta, és rendben lévőnek találta, hogy a vizelete szaga már mindenféle más szagokkal vegyült.


#242: "TEHÁT, még egyszer: EZEK NEM JÓ BIZONYÍTÉKOK az öntudatra!"


Tehát, de. Csak annyiban van igazad, hogy ez nem konkrét bizonyíték, hanem erősen ráutaló bizonyíték.


#242: "Ellenérvnek pedig azt mondtam, hogy a kutya egyértelműen NEM ismeri fel magát a tükörben, holott más dolgokat elég jól felismer képről."


Egyértelműen bizonyítható, hogy nem ismeri fel a saját gazdáját se (annyira nem, hogy igazi gazdának tartsa). Egyértelműen bizonyítható, hogy a kutya a szagoknak sokkal jobban hisz, mint annak, amit lát. Egyértelműen bizonyítható az is, hogy még a leghalványabb erőlködést se mutatod fel az ügyben, hogy próbáld beleélni magad egy tőled totálisan másképpen érzékelő olyan élőlény világ-felfogásába, ahol a látás erősen csak másodlagos megerősítő tapasztalás. Egyértelműen bizonyítható, hogy ezt hiába állítják szakemberek is, hiába az akár általad is leellenőrizhető tények, te akkor is magas ívben tojsz mindenre, ami nem fér bele az elképzelésedbe. Ha te jól látod, amit látsz, akkor nem létezik olyan élőlény, aki ezt másképpen értelmezné...


#242: "De éppúgy lehetséges, hogy csak az ösztöne reagál így. Nekem jobban tetszik ez a változat."


Igen! Neked csak tetszik, de érveid nincsnek (azzal csak magadat győzködöd). De ha neked ez ennyire tetszik, akkor maradjunk is ennyiben. Nincs értelme a további vitának, mert mint egy jó hívő esetében is, kb. téged is annyira érintenek meg az ellenérvek, a szakoldalak, a tapasztalható valóság, mint a gyíkemberben hívő másik vitapartneremet.

2022. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/403 Pombe ***** válasza:
83%

#244: " Írsz nekik te is?"


Attól félek, hogy hiába...


Alapvetően a GYIK nem vitára lett kitalálva, hanem csak arra, hogy aki akar, válaszol a @Kérdező kérdésére. Tehát a felület nem azt a célt szolgálja, hogy a válaszolók is egymással "hajbakapjanak"... :D

2022. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/403 anonim ***** válasza:
83%

Ez volt az eredeti cél.

De most már támogatják ezeket a vitákat is, mert forgalmat generálnak.

2022. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/403 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

#246 Pombe


Meg tegyük hozzá ,hogy direkt anonim oldal. Ezért nem kötelező a felhasználónév ès ezért a lehető legegyformábban a teljesen anonim felhasználók (leszámítva a pipáikat, bár az is inkább az adott kategóriában való hasznosságukat jelezné mintsem megkülönböztető eszköz). Szóval szerintem sem akarnak olyan irányba elindulni ahol jobban megkülönböztethetők az emberek, nem ez a cél. Amúgy is “nemrég” volt egy nagyobb újítás az oldalon s az előtt mindenkinél kiírta ,hogy hány %-os így annyival könnyebb volt felismerni az embereket, most ez sincs.

2022. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/403 anonim ***** válasza:
89%

Annyit tennék hozzá a kutyás-látásos-szagos dologhoz, hogy teljesen logikus a kutyák szag alapján való megbizonyosodása. Mivel nagyon jó szaglásuk van és a szagok teljesen egyediek, sokkal messzebbröl meg tudják biztosan különböztetni a másik állatot/kat egymástól, mint ugyanolyan távolságból látni az apró vizuális eltéréseket. Itt ügye számítanak a fényviszonyok is a látásnál, szagoknál ez teljesen mindegy.

A megfelelö t´´avolságból való felismerés pedig nagyon fontos a veszélyforrások megfelelö idöben való felismeréséhez.

Talán nem a legjobb példaként, de hasonló ahhoz amikor az ember lát valakit/valakinek az alakját egy sötétebb folyosón, ismerösnek tünik az alakja, de az arcát nem tudja jól kivenni, ilyenkor pl a hangja alapján lehet tudni, hogy ismerös vagy nem. ezzel analóg a kutyák szag utáni megbizonyosodása. Emellett a legjobb bizonyítéka ennek, hogy ha ismerösömékhez m,egyek, akkor a kutyájuk mivel ismer, viszonylag messziröl felismer, sötétben ugat, ilyenkor a hangom alapján kicsit lenyugszik, de mindkét esetben az a vége, hogy megszagolgat, utána jön a játék és az ugrálás.

Az öntudatot nem tudom mennyire adja vissza az, hogfy hallgatnak a nevükre, tehát tudják, hogy róluk van szó.

2022. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/403 Pombe ***** válasza:
77%

(@Tevenyereggyarto)#248: "Szóval szerintem sem akarnak olyan irányba elindulni ahol jobban megkülönböztethetők az emberek, nem ez a cél."


A fenébe. Pedig én most itt annyi minden személyes dolgot elárultam magamról. Hááát, elnézést, kedves GYIK, kiszaladt a "számon"...


No, igen. Takarító vagyok a pszichiátrián (főleg a kartonozó padlóját szeretem söpörni...). Mindegy, akkor már azt is elárulom a #236-nak örömhírként, hogy Sárosi doktornő nyájasan ottmaradásra kérte a gurmungai körbe zuhant társát betámogató gyíkembert is, hogy néhány jelentéktelen felülvizsgálatot rajta is elvégezhessenek, csak pusztán kontroll jelleggel. Ő nagyon kedvesnek találta a gesztust egy Földlakótól, így maradt, tehát majd vele is a #236-os bizonyára építőjellegű eszmecserébe bonyolódhat. A fickó nagyon közvetlen, a beszámolói impulzívak, és igen instruktívak, bár néha berecseg a fordítógépe...


De azért vannak bajok is, mert a doktornő említette, hogy modernizálni kell, aminek okán a kartonozót majd felviszik a felhőbe. Nagyon elkeseredtem, hogy munka nélkül maradok, de végül is fizetésre szükségem van, így egye-fene alapon elvállaltam a munkát, de csak ha kapok veszélyességi pótlékot is!


Nagyon jól esett a doktornő reagálása, mert ebből látszott, hogy megbecsüli a munkámat. Nem hogy összeráncolta volna homlokát, hanem elmosolyodott, ráadásul kaptam is egy külön szobát, és nem is kell addig dolgoznom, amíg... Hát nem tündéri ez a nő?! :)

2022. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!