Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a majmoktól származunk,...

Me Gusta vagyok kérdése:

Ha a majmoktól származunk, akkor mért élnek még majmok a Földön?

Figyelt kérdés
Ezt soha se értettem.
2012. máj. 20. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem a majmoktól származunk, ilyen egyszerű a válasz.
2012. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10%
Tényleg nem a majmoktól származunk. Elvileg az emberek DNS-e 8 alapszerkezetre vezethető vissza, szóval 8 őstől származunk "elvileg". Darwin elmélete egyébként rég megdőlt már.
2012. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%
hiszek az evolúcióban...megmagyarázni nem tudom, de ez olyan pl hogy kialakult külön gorilla, csimpánz...stb...vehetjük úgy h az ember is egy változat a majmok között ami kicsit fejlettebb :) (és nem kell most beszólni h én lehet h a majmoktól származok de te nem)
2012. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

1) Nem a majmoktól származunk, csak az emberek és a majmok közös őstől származnak,

2) mindenki a szüleitől származik, de a ennek ellenére a legtöbb embernek még mindig élnek a szülei.

2012. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jut egy vicc:


Móricka kérdi a papáját:

-Apu, igaz, hogy az ember a majomtól származik?

-Igen, kisfiam.

-És ki volt az első ember, aki észrevette, hogy ő már ne majom?


:D

2012. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a farkastól származik.

Akkor miért élnek még mindig farkasok is?

2012. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mint az előzőek írták, nem a mai majmoktól származunk, de tény hogy a közös ős inkább majomszerű volt. Viszont az evolúció nem úgy megy hogy van egy misztikus belső fejlődési hajtóerő és minden élőlény ugyanabba az irányba 'fejlődik'. Vannak a külső körülmények -amik különbözőek tudnak lenni- és ahhoz alkalmazkodnak a populációk. Az erdőben maradt majmok egészen jól alkalmazkodtak az ottani élethez, lássuk be hogy ha 30 méter magas fákon kell gyümölcsöt szedni, az ember legyen akármilyen okos, akármelyik majom lekörözi. Hogy az ember hogyan lett pont olyan amilyen, az jó kérdés, különböző elméletek vannak rá, őszintén szólva nekem a vízimajmos verzió rokonszenvesebb mint a szavannás. Annyi biztos, hogy a legkorábbi majomember amit találtak, már teljesen két lábon járt és az agya még alig volt nagyobb mint a csimpánzé.
2012. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Hát mer a 7 milliárdnyi ember mára több fajra osztódott.

Ezt főleg a mentális fejlődés befolyásolja.

Többsége ember, de akadnak köztük majmok, ökrök, szamarak, disznók, csacsik, nyulak stb... :)))

Vagy nem erre gondoltál?

Azokat a ma élő erdei szőrös majmokat a jó Isten tartaléknak pótléknak tartsa az ember újra klónozási lehetősége miatt.

Ha netán nagyon elfajzana, vagy önhibájából kiveszne :)))

2012. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtattó DE MENT MINDENKINEK A ZÖLD KÉZ ja és a vicc az jó volt :D
2012. máj. 20. 19:03
 10/10 anonim válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy a csillagkapuk építői indították el az ősembert a evolúció útjára. De nem ez volt az egyetlen evolúciós folyamat. Halból is fejlesztettek ki embert. :)
2012. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!