Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan dolog ami örökké...

Van olyan dolog ami örökké fog tartani? Tehát soha nem változik meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 13. 13:22
1 2
 11/15 lcb ***** válasza:
72%
#8 Szerintem az ember is véges. Az élet a kialakulásától fogva egyre komplexebb formákat öltött, olyan gépezeteket hozott létre, melyek működése mellett bármely általam ismert kozmikus jelenség fakockának tűnne. Ennek a furcsa, önző működésnek eredményei, azaz valahogyan szerintem részei is ezek a reaktorok, városok, és komoly ember-alkotta infrastruktúrák is, melyekben felfedezhető párhuzam az élet többi vívmányával. Ennek az érdekes fraktálszerű jelenségnek az eredménye egy bolygó, mely magában egy információs óriásgépezetként működik, de egyenlőre csak most tűnik úgy, hogy ezen határát kezdi legyűrni. Az ember/emberi társadalom kétség kívül a jelenlegi csúcstermék, viszont egyenlőre nem vagyunk alkalmasak a kozmosz felderítésére, viszont én valószínűbbnek tartom, hogy létre fogunk hozni önreprodukcióra és tanulásra képes gépeket, melyek robosztussága már alkalmassá fogják őket tenni a felfedezésre és a terjedésre. Az emberi intelligencia ezért lesz az élet csodafegyvere, mert nem a szénalapú életet, hanem magát az intelligenciát fogja továbbvinni, mint az élet valós sajátosságát.
2021. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#4

A tudomany mai állása szerint...

;)

2021. szept. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el a végét, de végig is mehetsz az idősíkon, mert érdekes és tudományosan ez a legmegalapozottabb.


[link]

2021. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2021. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 ufóbia válasza:
Semmi sem örök, csak a változás. 😉
2021. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!