Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kaki szagmolekulát belélegez...

A kaki szagmolekulát belélegezve, bejutnak a méreganyagok a szervezetbe?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bár az a szagmolekula nagy mennyiségben mérgezö, de a kakiban többféle méreg is van. Ha töményen (nem a kakilás utáni sürüségben, hanem még töményebben) viszonylag sokáig lélegzed be akkor mérgezést kaphatsz. Pöcegödör nyílását nem szagolgasd sokáig. A csatornarendszerekben dolgozó emberek is gázmaszkban, esetleg oxigénmaszkban dolgoznak. Ilyen helyeken felgyülemlenek a mérges gázok, ezek töménységüktöl függöen akár egy mély levegövétellel is szédülést okozhatnak. Az esetek többségében nem is csak a mérgezés, hanem az oxigénhiány miatt fellépö fulladás okozza a halált.
2021. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát (mindenre értve)kellő töménységben bejut szagmolekulákon keresztül a méreganyag a szervezetbe?

Például illat terápián, mert tudjuk, hogy a különféle illatok kellemes érzést okoznak, csökkentik a stresszt, fejfájást stb.)

Tehát hatást gyakorolnak a szervezetre?

2021. okt. 5. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azok mérgezö gázok molekulái, nem szagmolekulák, pl. metán. Nem minden fajta méreganyag párolog ki a kakiból. Föleg azok, amiket a kakiban lévö baktériumok bomlástermékkénk kibocsátanak. Nem mindenre értve, de igen, bejut a mérgezö anyag a szervezetbe, ami kellö töménységben mérgezést okoz.

Az illat terápiák föleg illóolajokkal dolgoznak. Ilyenkor is különbözö molekulák jutnak a levegöbe, amik belélegzéssel bejutnak a szervezetbe, és kifejtik jótékony hatásukat. Ezekkel is vigyázni kell, mert nagyobb mennyiségben ezek is okoznak mérgezést, ill. a testben felgyülve már nem jótékony a hatásuk. Pl. nem jó minden nap kétszer terápiázni, mert az már túladagolásnak számít (mint akár egy vitaminnál is), érdemes az ajánlott mennyiségeknek utána nézni.

2021. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

A széklet szagát okozó anyagok (hidrogén-szulfid, merkaptánok, szkatol, stb.) nagyrészt mérgezőek, de csak jóval nagyobb dózisban annál, mint amennyiben már erősen érzed a szagukat. (Viszont a szaglás esetében a megszokás jelentős mértékű, azaz ha fokozatosan növekszik a mennyisége, akkor lehet, hogy nem vagy csak alig veszed észre. Ezért okozhat mérgezést például a hidrogén-szulfid csatornában dolgozó embereknél, ha erre nem figyelnek oda.)

"Tehát (mindenre értve)kellő töménységben bejut szagmolekulákon keresztül a méreganyag a szervezetbe?"

Nem minden illatos/szagos anyag mérgező. Illetve a hatás nagyon függ a dózistól. Ami nagy mennyiségben méreg, nem biztos, hogy kis mennyiségben is az. (És az illatanyagok általában már igen kis mennyiségben kifejtik hatásukat.)

A székletnél egyébként sem a méreganyagok jelentik átlalában a fő kockázatot, hanem a benne lévő baktériumok.


#3

"Azok mérgezö gázok molekulái, nem szagmolekulák, pl. metán."

A metán nem mérgező.

2021. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Leírták előttem a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy ha fertőzéstől tartasz, nincs mitől tartanod.
2021. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!